Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНХРОННИЙ ТЕМПЕРАТУРНИЙ МОНІТОРИНГ ОПАЛЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ТА ПРИМІЩЕНЬ ЩО ОПАЛЮЮТЬСЯ

СИНХРОННИЙ ТЕМПЕРАТУРНИЙ МОНІТОРИНГ ОПАЛЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ТА ПРИМІЩЕНЬ ЩО ОПАЛЮЮТЬСЯ

Назва:
СИНХРОННИЙ ТЕМПЕРАТУРНИЙ МОНІТОРИНГ ОПАЛЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ТА ПРИМІЩЕНЬ ЩО ОПАЛЮЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДОНБАСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Тітієвський Володимир Ілліч
УДК 697.34; 697.4
СИНХРОННИЙ ТЕМПЕРАТУРНИЙ МОНІТОРИНГ ОПАЛЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ТА ПРИМІЩЕНЬ ЩО ОПАЛЮЮТЬСЯ
05.23.03 - вентиляція, освітлення та теплогазопостачання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донбаській державній академії будівництва і архітектури Міністер-ства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук Шелудченко Володимир Ілліч, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, професор кафедри "Теплотехніка, теплогазопостачання і вентиляція"
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Строй Анатолій Федорович, завідувач кафедри теплогазопостачання і вентиляції Полтавського технічного університета ім. Ю.Кондратюка
кандидат технічних наук Пашков Валерій Федорович, доцент кафедри "Міське будівництво та господарство" Донбаської державної академії будівництва і архітектури
Провідна установа:
Харківська державна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України (кафедра експлуата-ції газових та теплових мереж)
Захист відбудеться 4 липня 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д12.085.01 Донбаської державної академії будівництва і архітектури за адресою: 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, 1 навчальний корпус, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської державної академії будівництва і архітектури (86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2).
Автореферат розісланий 3 червня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Югов А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основна частка енерговитрат у житлово-кому-нальній сфері припадає на опалення і гаряче водопостачання. Одним із шляхів зниження енерговитрат є технічне удосконалювання систем теп-лопостачання. У процесі пошуку оптимальних систем теплопостачання добре проглядаються дві тенденції: перехід від централізованого до децен-тралізованого одержання і розподілу тепла, як більш гнучкого і економіч-ного, і перехід до систем із зворотним зв'язком, коли проводиться безпе-рервний моніторинг температури опалюваних приміщень і є можливість оперативно реагувати на ситуацію в автоматичному режимі. Ці системи все частіше використовують комп'ютерні технології збору й обробки даних. При цьому облік і обробка інформації не викликають утруднень, а проблема збору великої кількості достовірної інформації і доставки її до комп'ютера часто залишається невирішеною. Насамперед це відноситься до випадків, коли потрібно знати температуру у великому числі точок реального об'єкта, та ще з прив'язкою до реального часу. Крім того, при пуску в експлуатацію нових опалювальних систем або після реконструкції старих виникає потреба експериментально перевірити їх працездатність і відповідність розрахунковим параметрам.
У зв'язку з цим актуальною є розробка надійних і ефективних спо-собів температурного моніторингу опалювальних систем і опалюваних приміщень. Такі способи повинні легко забезпечувати реєстрацію темпера-тури будь-якої точки об'єкта що обстежується, мати перешкодозахищені канали зв'язку з комп'ютером, бути простими в експлуатації. Усе це при-пускає використання телеметричних датчиків, що перетворюють темпера-туру в цифровий код і передають його в лінію зв'язку. При одночасній роботі великої кількості датчиків, щоб уникнути ускладнення комуніка-ційного каналу, вони повинні ідентифікувати себе в системі і уміти вико-нувати призначені для них команди комп'ютера, тобто володіти деяким інтелектом. Застосування інтелектуальних датчиків температури, а також новітніх технологій збору, переносу і збереження даних - однопровідної MicroLAN і безпровідної iButton - до потреб теплопостачання дозволить істотно спростити процес температурного моніторингу розглянутих об'єк-тів і зробити його більш информативним і достовірним. Дотепер подібні розробки були відсутні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИНХРОННИЙ ТЕМПЕРАТУРНИЙ МОНІТОРИНГ ОПАЛЮВАЛЬНИХ СИСТЕМ ТА ПРИМІЩЕНЬ ЩО ОПАЛЮЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок