Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1917-1920 РР.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1917-1920 РР.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1917-1920 РР.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,79 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Грибенко Олександр Миколайович
УДК 9:342(477) “1917-1920”
ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ
В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1917-1920 РР.:
ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ
Спеціальність 07.00.01. – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис:
Робота виконана на кафедрі історії України Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
Коломієць Сергій Сергійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Фомін Анатолій Іванович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри історії держави та права України
кандидат історичних наук
Пекарчук Володимир Михайлович,
Луганський університет внутрішніх справ,
заступник завідувача відділу історії держави та права
України
Провідна установа Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича, кафедра історії України
Захист відбудеться 22.05.2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 25.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корпус 8, ауд. 309.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий 23.03 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В.Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Історичний шлях розвитку України і української державності надзвичайно складний і тернистий. Державотворчі процеси в Україні мають свої багатовікові корені і продовжуються досі. Проте в різні історичні епохи вони мали характерні властивості, які слід враховувати на сучасному етапі. Зокрема значний інтерес представляють особливості державного будівництва за часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії і радянської влади в Україні. Політичні лідери зазначених форм державних утворень в Україні вивчаємого періоду намагалися впровадити свої власні принципи управління і часто не враховували попередні надбання у справі розбудови держави. Крім того при кожній владі існували серед політичного електорату різні погляди щодо цього питання, у яких не завжди зважалися інтереси народу України, а важливі рішення у більшості приймалися на догоду Західній Європі.
У процесі боротьби за утвердження державності протягом 1917-1920 рр. недооцінювалися соціальні аспекти. А відсутність національної єдності серед населення Наддніпрянської України і, передусім, серед політичної еліти Української держави, суперечки тощо спричинили послаблення Центральної Ради, чим і скористалися інші держави – Німеччина та Росія. Це сприяло утвердженню влади гетьмана при підтримці Німеччини та подекуди встановлення радянської влади, ініційованою “червоною” Росією. Конфронтація представників влади всередині країни, які керувалися різними принципами державотворення й мали різні політичні цілі, переросла у збройну боротьбу за владу. Вже за часів Директорії, в умовах поглиблення кризи, внаслідок відсутності єдності українських сил у справі державного будівництва республіка парламентського типу еволюціонувала до президентської. Директорія фактично набула рис воєнного режиму.
Досвід минулого, що вміщував як позитивні, так і негативні аспекти змін у державі, необхідно враховувати при здійсненні реформування сучасних державних структур і визначенні повноважень, завдань, взаємовідносин різних гілок влади. Між тим, державотворчі процеси протягом 1917-1920 рр. мало досліджені, хоча досягнення і прорахунки українського державотворення революційної доби сприяли б більш критичному та об’єктивному оцінюванню розбудови держави на сучасному етапі історії України.
Сьогодні процес державотворення в Україні набуде якісно нового наповнення за умов врахування уроків вітчизняної історії, виявлення взаємозв’язку між історичним досвідом і сучасними проблемами, забезпечення певної спадкоємності, поєднання українських здобутків з досягненнями світової практики державного будівництва, чим і визначається актуальність проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В НАДДНІПРЯНСЬКІЙ УКРАЇНІ 1917-1920 РР.: ІСТОРИЧНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок