Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> удосконалення технології хліба з використанням пектиновмісних порошків

удосконалення технології хліба з використанням пектиновмісних порошків

Назва:
удосконалення технології хліба з використанням пектиновмісних порошків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національний університет харчових технологій
На правах рукопису
удворгелі лариса іванівна
УДК 664.78.613.22
удосконалення технології хліба
з використанням пектиновмісних порошків
05.18.01 - технологія хлібопекарських продуктів
та харчових концентратів
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ 2004


Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор член кореспондент УААН Дробот Віра Іванівна
Національний університет харчових технологій, кафедра технології хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчоконцентратів,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Сирохман Іван Васильович
Львівська державна комерційна академія,
кафедра товарознавства продовольчих товарів,
завідувач кафедри
кандидат технічних наук
Каретнікова Людмила Іванівна,
ВАТ "УкрНДІПродмаш",
старший науковий співробітник | Провідна установа: | Інститут харчової хімії та технології ААН України
Захист відбудеться 20.10.2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033 м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий 17.09.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. О.В. Кобилінська
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Екологічно несприятливі умови життя в Україні поглиблюються одночасною дією на організм людини радіонуклідів (наслідки Чорнобильської катастрофи), важких металів, пестицидів та інших техногенних забруднювачів довкілля.
В цих умовах своєчасною є проблема розробки і впровадження технології виробництва продуктів харчування функціонального призначення, тобто продуктів, що містять інгредієнти, здатні покращувати фізіологічні процеси в організмі людини.
Ринок таких продуктів ("functional food") активно зростає в розвинених країнах світу, особливо у США та Японії. Наукове обґрунтування і розробка технології таких продуктів, у тому числі хлібобулочних, останнім часом спостерігається й в Україні.
Одним із перспективних напрямів надання хлібобулочним виробам функціональної дії є застосування продуктів перероблення овочів і фруктів, багатих на біологічно активні речовини.
Дослідженню технології хлібобулочних виробів із застосуванням продуктів перероблення плодів і овочів присвячені роботи В.І. Дробот, Л.І. Карнаушенко, С.Я. Корячкіної, Л.І. Пучкової та інших дослідників.
Подальший розвиток наукових досліджень у напрямку одержання нових продуктів перероблення овочів і фруктів з підвищеним вмістом біологічно активних речовин та розроблення технології їх використання сприятиме розширенню асортименту хлібобулочних виробів оздоровчої дії. Представниками таких продуктів є фруктові та овочеві порошки, що мають підвищений вміст пектинових речовин і нерозчинних харчових волокон.
Технологія їх розроблена в НУХТ і впроваджена на Летичівському заводі продтоварів.
Наукове обґрунтування доцільності застосування цієї сировини у хлібопекарському виробництві з метою розширення асортименту продуктів оздоровчої дії, здатних виводити з організму токсичні речовини і підвищувати його резистентність, є своєчасним і актуальним.
У зв’язку з цим метою нашої роботи стало наукове обґрунтування та удосконалення технології хліба з використанням пектиновмісних яблучного й бурякового порошків, як джерела харчових волокон для виробництва функціональних хлібобулочних виробів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконувались відповідно до тематики науково-дослідних робіт НУХТ згідно з програмою "Створення нових ресурсозберігаючих, екологічно чистих, безвідходних і маловідходних технологій, розроблення продуктів підвищеної біологічної цінності, профілактичного і лікувального, дієтичного та дитячого харчування з застосуванням нетрадиційної сировини на основі використання фізичних методів впливу", затвердженою вченою радою УДУХТ 26 лютого 1998 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: удосконалення технології хліба з використанням пектиновмісних порошків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок