Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ЕТНІЧНИХ ГРЕКІВ УКРАЇНИ (1991-2005 рр.)

НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ЕТНІЧНИХ ГРЕКІВ УКРАЇНИ (1991-2005 рр.)

Назва:
НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ЕТНІЧНИХ ГРЕКІВ УКРАЇНИ (1991-2005 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

ПІСКІЖОВА Владислава Вадимівна
УДК 304.44 (=14) : (477)
НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ
ЕТНІЧНИХ ГРЕКІВ УКРАЇНИ (1991-2005 рр.)
07. 00. 01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі „Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України” Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник
Терентьєва Наталія Олексіївна,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу „Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України”.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Журба Михайло Анатолійович,
Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова,
професор кафедри історії слов’ян і українознавства;
кандидат історичних наук, доцент
Пахоменко Сергій Петрович,
Маріупольський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.
Провідна установа: Інститут української археографії та
джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться ”30” червня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ,
вул. М.Грушевського,4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий ”23” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор Гуржій О. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Всебічний розвиток етнічних спільнот у поліетнічних державах є однією з найбільш складних проблем сучасного світу, оскільки пов’язаний як з організацією державного і громадського життя всередині країни, так і з міждержавними відносинами. Тому проблема статусу національних меншин набула неабиякого гуманітарного значення, все частіше стає предметом міжнародного співробітництва держав, а також їх внутрішнього законодавства.
В нинішніх умовах, які характеризуються значними і динамічними зрушеннями в політичній, економічній та соціальній сферах України, відбувається конституювання національних меншин як структурних компонентів суспільства, зростає рівень самоідентифікації представників різних національностей. При цьому етнічні спільноти беруть активну участь у політичному та громадському житті країни в якості як об’єкту, так і суб’єкту: в першому випадку їхнє існування апріорі регламентується характером наявних міжетнічних взаємин та відповідною державною політикою, в іншому – простежується їхній безпосередній вплив на формування політико-правової системи держави. У цьому контексті виникає нагальна потреба наукової оцінки рівня етнічної самосвідомості і самоорганізації українського суспільства, а також процесу формування соціально-політичних механізмів у напрямку упередження антагонізмів у сфері етнонаціональних відносин.
Саме тому актуальність теми дослідження визначається, по-перше, необхідністю глибшого вивчення та осмислення досвіду державної етнополітики з точки зору її резонансу в грецькому національно-культурному середовищі як невід’ємної частини поліетнічного суспільства України (за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р., в Україні проживає 91,5 тис. осіб грецької національності) Урядовий кур’єр. – 2002. – 28 грудня. – С. 11-12. з метою вдосконалення методів моделювання ймовірних наслідків імплементації тих чи інших урядових програм, нормативних та законодавчих актів; по-друге – важливістю фіксації і систематизації інформації щодо сучасного інституційного розвитку грецької меншини задля формування усвідомленої оцінки громадськими і науковими колами всієї повноти ролі національно-культурних організацій в становленні загальнонаціональної культури та розвитку громадянського суспільства; по-третє – в контексті потреби прогнозування динаміки та напрямків подальшого розвитку грецької національної меншини України, що гіпотетично, на основі об’єктивної інформації, дозволить її представникам вносити відповідні корективи в програми власних організаційних інституцій, а також більш ефективно і аргументовано впливати на відповідні аспекти загальнодержавної політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНО-КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ ЕТНІЧНИХ ГРЕКІВ УКРАЇНИ (1991-2005 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок