Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАХИСНО-АКУМУЛЮЮЧІ ПОКРИТТЯ

ЗАХИСНО-АКУМУЛЮЮЧІ ПОКРИТТЯ

Назва:
ЗАХИСНО-АКУМУЛЮЮЧІ ПОКРИТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Бачинський В’ячеслав Васильович
УДК 667.613.3
ЗАХИСНО-АКУМУЛЮЮЧІ ПОКРИТТЯ
Спеціальність 05.23.05 –Будівельні матеріали та вироби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії
будівництва та архітектури (ОДАБА), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: Придніпровська державна академія будівництва та архітектури (м. Дніпропетровськ), кафедра “Технологія будівельних матеріалів, виробів і конструкцій”, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 24 “лютого 2004 р. об 13 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 41.085.01 Одеської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської державної академії будівництва та архітектури за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Дідріхсона, 4.
Автореферат розісланий “20”січня 2004р.
Вчений секретар Спеціалізованої Вченої Ради Макарова С.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність досліджень. Сучасний розвиток техніки і технологій сприяють появі нових агресивних речовин і їхніх різних з'єднань, що негативно діють на екологію навколишнього середовища. Щорічно їхня кількість збільшується на 200-1000 нових речовин.
Аналіз причин великих аварій, які супроводжувались викидом (витоком) сильнодіючих отруйних речовин (СДОР), показує, що на сьогодні не можна виключити можливість виникнення аварій, що приводять до ураження виробничого персоналу, населення, а також сил і засобів, що знаходяться в районі функціонування хімічно небезпечних об'єктів. Так, у США щорічно відбувається більш 10 тисяч інцидентів на об'єктах з хімічними компонентами, від яких уражається до 900 чоловік і гине до 80 чоловік у рік.
У цьому зв'язку у функції будівельних матеріалів варто включити їхню здатність незворотньо поглинати шкідливі рідкі речовини з метою створення безпечних умов життєдіяльності людей. Як правило, отруйні речовини є агресорами стосовно матеріалів будівельних конструкцій, що робить необхідним захист останніх стійкими стосовно дії отруйних речовин захисними покриттями. Тому важливою й актуальною задачею є створення захисно-акумулюючих покрить, здатних незворотньо поглинати рідкі отруйні речовини, забезпечуючи безпеку й охорону навколишнього середовища, і одночасно бути бар'єром для проникнення агресивних речовин до будівельних конструкцій і технологічного обладнання.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконувалась згідно з напрямками науково-дослідних робіт, які досліджуються військовою кафедрою ОДАБА і Науковим центром при ОІСВ. Основні результати дослідження відображені в звітах науково-дослідних робіт “Енергія-2000” (замовник - Управління інженерних військ МОУ), “Центавр” і “Розвиток” (замовник - Кабінет Міністрів України).
Мета і задачі досліджень. Метою даної роботи є створення поліфункціональних матеріалів захисно-акумулюючих покрить, за рахунок організації їхньої капілярно-ніздрюватої структури шляхом введення спеціальних наповнювачів.
Для досягнення мети були визначені наступні задачі:
1.
Проаналізувати механізм створення капілярно-ніздрюватої структури покриття, яке здатне незворотньо акумулювати отруйні речовини.
2.
Провести аналіз методів оцінки сумісності системи “захисне покриття – сильнодіюча отруйна речовина” і визначити можливість підбору плівкоутворювальної основи для захисно-акумулюючих покрить (ЗАП).
3.
Визначити умови, при яких ЗАП здатні поглинати отруйні речовини і виявити характер зміни дифузійної рухливості отруйних речовин у ЗАП в залежності від їхнього складу.
4.
Оцінити вплив складу ЗАП з різними наповнювачами і матеріалами матриць на основні фізико-механічні і експлуатаційні характеристики покриття.
5.
Оптимізувати склад і технологію виготовлення захисно-акумулюючих покрить.
6.
Розробити рекомендації й обґрунтувати вимоги до якісного і кількісного складу і властивостей ЗАП, які здатні незворотньо поглинати отруйні й агресивні речовини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЗАХИСНО-АКУМУЛЮЮЧІ ПОКРИТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок