Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПРОФЕСІЙНИХ ФАКТОРІВ ТА УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НА ОРГАНІЗМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ

ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПРОФЕСІЙНИХ ФАКТОРІВ ТА УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НА ОРГАНІЗМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПРОФЕСІЙНИХ ФАКТОРІВ ТА УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НА ОРГАНІЗМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ
ПОНОМАРЕНКО НІНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 615.9:613.63:616-008.6(477)
ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПРОФЕСІЙНИХ ФАКТОРІВ
ТА УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ
НА ОРГАНІЗМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
МИРОТВОРЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ
14.02.01. – Гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ –2005 рік
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному інституті проблем військової медицини Збройних Сил України
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор Варус Василь Іванович,
Науково-дослідний інститут проблем військової медицини Збройних Сил України, начальник інституту
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Нагорна Антоніна Максимівна,
Інститут медицини праці АМН України,
завідувачка відділом епідеміологічних досліджень
Доктор медичних наук, професор Бердник Ольга Володимирівна,
Інститут гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзеєва АМН України,
завідувачка лабораторією популяційного здоров'я
Провідна установа:
Національний медичний університет ім.. О.О.Богомольця, кафедра гігієни та професійних захворювань, МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться „20” грудня 2005 р. о 13.30. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.554.01 в Інституті медицини праці АМН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту медицини праці АМН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 75.
Автореферат розісланий „16 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Степаненко А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. З історії добре відомо, що навіть у мирний час досить часто виникає необхідність виконання військовослужбовцями своїх професійних обов’язків в умовах, які по силі свого екстремального впливу наближаються до бойових умов. Яскравим прикладом таких випадків в Україні є участь військовослужбовців силових структур у міжнародних миротворчих операціях, які проводяться під егідою ООН та НАТО. Запорукою успішного виконання поставлених завдань перед військовослужбовцями є наявність у них високого рівня професійної психофізичної готовності, що створює умови для максимального виявлення професійно важливих якостей під час виконання службових обов’язків у зоні впливу екстремальних факторів.
Участь військовослужбовців ЗС України у міжнародних миротворчих операціях обумовила необхідність вирішення медичною службою складної проблеми їх медичного захисту. Її складність обумовлена тим, що вплив факторів в специфічних географічних, кліматичних та етнічних умовах діяльності міжнародних військових контингентів, особливо тих, що пов’язані з дією на людину інформаційної зброї, біологічних субстанцій, електромагнітного та лазерного випромінювання, збідненого урану та інших, ще до кінця не вивчений, хоча й відомо, що під їх дією патологічні зміни в організмі розвивається поступово і приховано, а їх прояв помітний після багатьох місяців, або навіть років професійної діяльності, коли боротися з ними вже дуже важко. Випадки погіршення стану здоров’я та передчасної смерті багатьох військовослужбовців різних країн після виконання військових місій проти Іраку в Перській затоці, бойових операцій міжнародного військового контингенту KFOR у Косово (Югославія) придали проблемі захисту здоров’я та життя особового складу військових контингентів, крім медичного, великого політичного значення.
ЗС України мають сьогодні систему медичного забезпечення військовослужбовців міжнародних миротворчих контингентів, яка являє собою комплекс науково обґрунтованих організаційних форм та методів практичної діяльності спеціалістів: від медичного та психологічного відбору осіб у миротворчі підрозділи до оперативного контролю за функціональним станом та працездатністю військовослужбовців під час виконання бойових завдань. Вона, в основному, дозволяє вирішувати питання експертизи, динамічного медичного спостереження під час виконання миротворчої місії, медичного контролю за дотриманням режимів праці, відпочинку, харчування цієї професійної категорії військових спеціалістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ВПЛИВУ ПРОФЕСІЙНИХ ФАКТОРІВ ТА УМОВ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ НА ОРГАНІЗМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ МИРОТВОРЧИХ ПІДРОЗДІЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок