Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ГВИНТОВИХ РУШІЇВ НА АЕРОДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕСУЧОЇ СИСТЕМИ ЛІТАКА

ВПЛИВ ГВИНТОВИХ РУШІЇВ НА АЕРОДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕСУЧОЇ СИСТЕМИ ЛІТАКА

Назва:
ВПЛИВ ГВИНТОВИХ РУШІЇВ НА АЕРОДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕСУЧОЇ СИСТЕМИ ЛІТАКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,07 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АЕРОКОСМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"
НОВІКОВ Анатолій Олександрович
УДК 533.662
ВПЛИВ ГВИНТОВИХ РУШІЇВ НА АЕРОДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕСУЧОЇ СИСТЕМИ ЛІТАКА
Спеціальність 05.07.01 - аеродинаміка та газодинаміка літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аеродинаміки та динаміки польоту інженерно-авіаційного факультету Харківського університету Повітряних Сил Збройних Сил України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | кандидат технічних наук, доцент
Миргород Юрій Іванович,
Харківський університет Повітряних Сил,
начальник кафедри аеродинаміки та динаміки польоту.
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Леонтьєв Олексій Борисович,
начальник головного науково-дослідного управління розвітку бойового застосування і забезпеченя бойових дій Об’єднаного Науково-дослідного Інституту Збройних Сил.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Русанов Андрій Вікторович,
старший науковий співробітник Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків
Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “11” березня 2005 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.02 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського.
Автореферат розісланий “02” лютого 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Крашаниця Ю.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз розвитку транспортної авіації показує на активне використання в якості рушіїв сучасних транспортних і пасажирських літаків важконавантажених однорядних і співосних повітряних гвинтів (ПГ). Яскравим прикладом можуть служити літаки АНТК Антонова Ан-140, Ан-38-100 і Ан-70, стосовно до російської авіації – літаки Іл-114 і Су-80.
Відмінними рисами цих літаків є:
- розвинена механізація крила;
- важконавантажені повітряні гвинти із шаблеподібним відгином лопатей;
- сильна інтерференція струменя від гвинтів із крилом і оперінням.
Гвинтовий рушій (ГР) в авіації застосовується давно, проте, його аеродинаміка, вплив на аеродинамічні характеристики літака в цілому вивчені недостатньо повно. В нинішній час аеродинамічні характеристики літальних апаратів з урахуванням роботи гвинтових рушіїв одержують або в натурному експерименті, або шляхом продувок в аеродинамічній трубі геометрично подібних моделей гвинтових рушіїв, або по полуемпіричним залежностям. Рівень розвитку аеродинаміки і обчислювальної техніки дозволяють отримати ці характеристики з достатньою для практичної мети точністю.
Одержання аеродинамічних характеристик несучих систем літальних апаратів з гвинтовими рушіями в льотному експерименті пов'язане з певним ризиком, великими матеріальними затратами і календарними термінами. Трубний експеримент за неможливості погодження всіх критеріїв подібності ускладнений і також пов'язаний з високими витратами. Розробка і впровадження в практику проектування розрахункової методики одержання подібних аеродинамічних характеристик дозволить зменшити частку експерименту при проектуванні і доводці літальних апаратів, провести широкі параметричні дослідження по вибору раціональних геометричних і кінематичних параметрів літаків, і, завдяки цьому, скоротити календарні та матеріальні витрати.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає науковому напрямку кафедри “Аеродинаміки та динаміки польоту літальних апаратів” Харківського університету Повітряних Сил. Дослідження за створеним методом розрахунку аеродинамічних характеристик літака з гвинтовими рушіями проводилися в рамках проведення спеціальних льотних випробувань надлегкого літака Х–32 з оцінки можливості його застосування для вирішення завдань ВПС України та при проведенні експертної оцінки надлегкого літака НАРП–1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ ГВИНТОВИХ РУШІЇВ НА АЕРОДИНАМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕСУЧОЇ СИСТЕМИ ЛІТАКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок