Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне регулювання розвитку аграрного сектора економіки України

Державне регулювання розвитку аграрного сектора економіки України

Назва:
Державне регулювання розвитку аграрного сектора економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,04 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Латинін Микола Анатолійович
УДК 351: 338.432
Державне регулювання розвитку
аграрного сектора економіки України
Спеціальність 25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора наук з державного управління
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, м. Харків.
Науковий консультант – | доктор економічних наук, професор АМОСОВ Олег Юрійович,
Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, перший заступник директора, професор кафедри економічної теорії та фінансів.
Офіційні опоненти:
академік УААН, доктор економічних наук, професор Саблук Петро Трохимович, Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, директор, м. Київ;
доктор наук з державного управління, доцент Шапоренко Ольга Іванівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри екологічного менеджменту, м. Донецьк;
доктор економічних наук, професор Зинов'єв Фелікс Володимирович, Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, м. Запоріжжя.
Захист відбудеться 19 червня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, пр. Б. Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий “___” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер
Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. Аграрний сектор є особливою, специфічною галуззю економіки України, тому що його розвиток безпосередньо пов'язаний з процесом суспільного відтворення та рівнем життя народу. У ньому працюють близько 20зайнятого населення й виробляється 12 – % валового внутрішнього продукту країни.
Особливістю сільськогосподарського виробництва є те, що в сільському господарстві головним, не замінним, не вільно відтворювальним засобом виробництва і предметом праці є земля. Тому результати виробництва залежать від її якості, родючості та місця розташування. Крім того, це один із найбільш ризикованих видів господарської діяльності. На його результати впливає багато чинників: природнокліматичні умови, забезпеченість фінансовими та матеріально-технічними ресурсами, кон’юнктура аграрного ринку тощо.
Питання розвитку аграрного сектора має принципове значення для держави з огляду на прагнення України вступити до СОТ. До того ж, успішне вирішення завдань ефективного розвитку аграрного сектора економіки України, зростання його конкурентоспроможності, за умов невирішеності світової продовольчої проблеми, набуває не лише суто національної, а й міжнародної ваги. Звідси досить важливу роль у розвитку аграрного сектора повинна відігравати держава, проводячи реформи галузі й створюючи умови для ефективного виробництва сільськогосподарської продукції. Але, поки що, аграрна реформа не дала очікуваного результату, не зумовила суттєвого підвищення обсягів та ефективності аграрного виробництва, раціонального використання його земельно-ресурсного потенціалу і, як наслідок, забезпечення продовольчої безпеки країни. Проведені зміни не змогли стимулювати сталий розвиток сільськогосподарських підприємств. Очевидним фактом стали руйнація виробничого потенціалу галузі та зниження рівня життя сільського населення.
Причин, що обумовили такий стан справ, досить багато, але головна з них – це низька ефективність державного регулювання через відсутність стратегії розвитку галузі та послідовності в державній політиці підтримки розвитку аграрного сектора, безсистемність та некомплексність розв'язання завдань аграрної реформи, відсутність зваженої державної політики розвитку села та механізму її реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: Державне регулювання розвитку аграрного сектора економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок