Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ РИНКОВЕ ГОСПОДАРСТВО: УМОВИ І МОЖЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ

СОЦІАЛЬНЕ РИНКОВЕ ГОСПОДАРСТВО: УМОВИ І МОЖЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ РИНКОВЕ ГОСПОДАРСТВО: УМОВИ І МОЖЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Міуська Вікторія Валеріївна
УДК 364:334.75(477)
СОЦІАЛЬНЕ РИНКОВЕ ГОСПОДАРСТВО:
УМОВИ І МОЖЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 - Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Донецькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Тарасенко Галина Дем'янівна,
Донецький державний технічний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Сорока Ігор Вікторович, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), ректор
кандидат економічних наук, доцент Дмитриченко Лілія Іванівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк), доцент кафедри економічної теорії
Провідна установа - Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (м. Харків), кафедра економічної теорії і економічних методів управління.
Захист відбудеться 27 червня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.01 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м.Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 24 травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дисертації. Період, який переживає Україна, є періодом ринкової трансформації економіки та змін основ соціального життя. Це обумовлює необхідність більш-менш чіткого визначення подальшого шляху розвитку, оскільки на десятому році незалежності такого визначення ще немає: ні в Конституції країни, ні в офіційних документах Верховної Ради чи Уряду - є лише висловлювання Президента щодо соціального спрямування ринку. Проте, вчені-економісти, соціологи, філософи намагаються обгрунтувати свої позиції. У перші роки ринкового оптимізму переважали думки відносно цивілізованого капіталізму, але починаючи десь з 1994 р. з'являються публікації, в яких аргументується доцільність формування в Україні соціально спрямованого ринку, соціального ринкового господарства і навіть "справжнього" соціалізму.
За логікою суспільного розвитку та досвідом інших країн, а також за тими умовами і можливостями, які складаються в Україні, існує доцільність формування соціального ринкового господарства (СРГ). Такої думки додержується багато вчених і політиків. Серед них відзначимо О.Гоша, В.Єременко, А.Кредісова, С.Мочерного, В.Нестеренка, Ю.Палкіна, Б.Панасюка, А.Покритана, В.Рокочу, П.Савченка, І.Сороку, Г.Тарасенко, А.Чухна. Проблемами СРГ займаються і колеги з Росії: Л.Абалкін, Р.Грінберг, Л.Євстігнєєва, В.Майєр, Ю.Ольсевич та інші.
Тим не менш, здається, що проблеми СРГ потребують подальшого дослідження, додаткової аргументації та аналізу процесів, що швидко змінюються. Все це й обумовило вибір теми дисертації.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у відповідності з науковим планом кафедри економічної теорії ДонДТУ і комплексної науково-дослідницької теми "Механізм регулювання рівноважного ринку праці фахівців у регіоні" - Н-27-95.
Мета і задачі дисертаційного дослідження. Метою дисертаційного дослідження є виявлення умов і можливостей формування в Україні СРГ, особливостей створення ринкових принципів господарювання у напрямку їх використання для вирішення соціальних проблем і обгрунтування стратегічної мети руху - досягнення добробуту усіх груп населення країни.
Для досягнення цієї мети поставлено і вирішено такі задачі:
визначення методологічних основ аналізу економічної структури соціального спрямування ринку через розгляд неоднозначних його трактувань;
обгрунтування принципів та критеріїв СРГ на основі аналізу існуючих моделей ринку та моделей СРГ;
виявлення матеріально-технічних, економічних і соціальних можливостей перехідного періоду щодо створення в Україні СРГ;
дослідження того типу змішаної економіки, котрий був би адекватним економічній структурі СРГ в українському варіанті;
розкриття і обгрунтування цілей та напрямків регулюючої ролі держави у складних умовах переходу до ринку і у формуванні СРГ;
аргументування об'єктивної необхідності зміни системи соціального захисту населення країни у період становлення СРГ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ РИНКОВЕ ГОСПОДАРСТВО: УМОВИ І МОЖЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок