Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЦУКРОПРОДУКТІВ ІЗ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ

РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЦУКРОПРОДУКТІВ ІЗ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ

Назва:
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЦУКРОПРОДУКТІВ ІЗ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,98 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІ
Й


УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ПІСКІВЕЦЬ ВАЛЕНТИН АНДРІЙОВИЧ

На правах рукопису
УДК 664.1.012
РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЦУКРОПРОДУКТІВ
ІЗ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ
 
05.18.05 –Технологія цукристих речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському науково-дослідному інституті цукрової промисловості Міністерства Аграрної політики України та на Яготинському цукровому заводі Міністерства Аграрної політики України.
Науковий керівник | Доктор технічних наук, професор Штангеєв Валерій Остапович – Український науково-дослідний інститут цукрової промисловості, директор інституту.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Ліпєц Антон Адамович, Український державний університет харчових технологій, професор кафедри технології цукристих речовин.
 
кандидат технічних наук, Михайлик Вячеслав Аврамович, Інститут технічної теплофізики НАН України, провідний науковий співробітник.
Провідна установа |
Інститут харчової хімії і технології НАН України та Міністерства Аграрної політики, м.Київ.
Захист відбудеться "26” грудня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.058.04 Українського державного університету харчових технологій, за адресою 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного університету харчових технологій за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розіслано “ 22 "листопада 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., с.н.с. Федоренченко Л.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукрова промисловість є важливою ланкою промислового комплексу України. Основними елементами принципової технологічної схеми бурякоцукрового виробництва є одержання бурякової стружки, екстрагування цукрози методом дифузії, вапняно-вуглекислотне очищення дифузійного соку, згущення очищеного соку, уварювання і кристалізація цукру, відокремлення кристалів цукру від міжкристалевого розчину, висушування та зберігання цукру.
Вапняно-вуглекислотне очищення дифузійного соку, за яким видаляються нецукри з ефектом 25…30%, потребує значних витрат на устаткування, допоміжні матеріали та значних виробничих площ. Воно пов’язане з використанням вапняку до 8% від маси буряків, експлуатацією спеціального відділення для його випалювання і отриманням вапняного молока та сатураційного газу. При цьому для зберігання вапняку і палива використовується значна заводська територія, відводяться великі земельні площі під поля фільтрації для зберігання фільтраційного осаду.
Що стосується впливу на навколишнє середовище, то відомо, що більшість основних викидів твердих, рідких і газоподібних забруднюючих речовин утворюються на стадії очищення дифузійного соку.
В наш час актуальним стало створення енергозберігаючих, безвідходних технологій в умовах підвищеної вартості паливно-енергетичних ресурсів і посилення контролю за екологічною чистотою промислових підприємств. Для удосконалення процесу бурякоцукрового виробництва та отримання цукропродуктів безпосередньо із дифузійного соку запропонована технологія, яка передбачає отримання бурякової стружки з інактивованими ферментами, які впливають на появу темного забарвлення дифузійного соку, отримання знебарвленого дифузійного соку, його згущення до концентрації сиропу і двохступеневу кристалізацію. При цьому одержують цукри-сирці І і ІІ кристалізації і мелясу. Для отримання цукропродуктів цукри-сирці І і ІІ кристалізації перекристалізовуються.
З економічної точки зору така технологія має ряд переваг. Вона є енергозберігаючою, оскільки повністю виключається стадія очищення дифузійного соку, а також не потребує експлуатації вапняного відділення. Розроблена технологія забезпечує зниження експлуатаційних витрат у зв’язку із спрощенням технологічного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ЦУКРОПРОДУКТІВ ІЗ ДИФУЗІЙНОГО СОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок