Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-технологічні аспекти використання інформаційних ресурсів у наукових бібліотеках (1918–2004 рр.)

Організаційно-технологічні аспекти використання інформаційних ресурсів у наукових бібліотеках (1918–2004 рр.)

Назва:
Організаційно-технологічні аспекти використання інформаційних ресурсів у наукових бібліотеках (1918–2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,13 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
ЯКОВЕНКО ОЛЕНА ГРИГОРІВНА
УДК 024.5+ 025.6: 027.54
Організаційно-технологічні аспекти
використання інформаційних ресурсів
у наукових бібліотеках
(1918–2004 рр.)--
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство,
бібліотекознавство, бібліографознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Павлуша Тетяна Петрівна, Національна бібліотека
України імені В. І. Вернадського, зав. відділу
наукової організації основного фонду.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
професор
Боряк Геннадій Володимирович,
Державний комітет архівів України, голова.
кандидат історичних наук,
доцент
Виноградова Олена Борисівна,
Державна історична бібліотека України, директор.
Провідна установа Національний університет культури і мистецтв
Міністерства культури і мистецтв України,
кафедра бібліотекознавства та інформаційних ресурсів.
Захист відбудеться 28 квітня 2005 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано 25 березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук А. О. Чекмарьов

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження та стан розробленості проблеми. Серед обов’язків, покладених на бібліотеки як соціальні інститути, що забезпечують кумуляцію та загальнодоступність інформаційних ресурсів, одним із основних є надання користувачам доступу до бібліотечних фондів та довідково-інформаційних матеріалів і можливість користування ними згідно зі встановленими правилами. Забезпечення максимального рівня задоволення інформаційних, наукових і культурологічних потреб суспільства, сприяння збагаченню духовного потенціалу народу можливе за умов функціонування дієвої системи інформаційного забезпечення користувачів (СІЗК).
В історико-бібліотекознавчих дослідженнях практично не вирішувався комплекс питань, пов’язаних із необхідністю виокремлення СІЗК як самостійної системи та водночас підсистеми бібліотечної соціальної інституції, що включає ресурси, методику, організацію, технологію. Зміна концептуальних підходів до організації надання користувачам наукових бібліотек інформаційних послуг актуалізує теоретичний та практичний досвід Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) з формування СІЗК з урахуванням особливостей її розвитку.
У НБУВ ця система формується від часу заснування установи (1918 р.) до новітнього періоду. Її основи закладено на організаційному етапі розвитку Бібліотеки. В подальші періоди вивчалися проблеми використання бібліотечно-інформаційних ресурсів (БІР), налагодження взаємозв’язків між структурними підрозділами книгозбірні з метою прийняття обгрунтованих управлінських рішень щодо коригування політики комплектування, збереження бібліотечних фондів та організації обслуговування користувачів.
На сучасному етапі розвитку НБУВ відбувається трансформація її традиційних форм бібліотечно-бібліографічного в комплексне бібліотечно-інформаційне обслуговування на основі використання новітніх інформаційних технологій, систем телекомунікаційного доступу до інформації, мережевої інтеграції БІР, технології міжбібліотечної взаємодії. В результаті Бібліотека перетворюється на інституцію відкритого типу з вільним доступом до інформації.
За цих умов сучасні працівники бібліотечно-інформаційної сфери повинні виконувати роль посередників між інформацією та користувачами, сприяти перетворенням у професійній діяльності та підвищенню рівня інформаційної культури користувачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Організаційно-технологічні аспекти використання інформаційних ресурсів у наукових бібліотеках (1918–2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок