Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ПІДВИЩЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ

Підгірний Володимир Васильович
УДК 332.025.12:338.246.025.2:621
ПІДВИЩЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 25.00.02 - Механізми державного управління
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Іванова Тетяна Леонідівна,
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Максимов Віталій Володимирович, Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля Міністерства освіти і науки України (м. Луганськ), завідувач кафедри економіки підприємства;
кандидат економічних наук, доцент Лєтніков Микола Степанович, Донбаська національна академія будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України (м. Макіївка), доцент кафедри менеджменту організацій і права.
Провідна установа - Харківський регіональний інститут державного управління НАДУ при Президентові України (м. Харків), кафедра економічної теорії та фінансів.
Захист дисертації відбудеться 16 лютого 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, просп. Б. Хмельницького, 108.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою:
83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 163а.
Автореферат розісланий 15 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Я.С. Клейнер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успіх економічних і політичних реформ у будь-якій країні залежить від характеру та оперативного вдосконалення державного регулювання економіки. Інтенсивність реформ залежить від ефективності системи державного регулювання економіки, бо саме вона визначає результативність діяльності суб’єктів господарювання (держава, регіони, підприємства). Це зумовлює актуальність теми дослідження і необхідність урахування наступного. В Україні відбулася зміна адміністративно-командної системи державного регулювання економіки, де панувала тверда централізація, при якій держава самостійно керувала суспільними ресурсами, на нову, котра припускає повну самостійність суб’єктів господарювання у відношенні дій з ресурсами. Нова система державного регулювання економіки формує соціально-економічний консенсус, що базується на гармонізації інтересів держави, регіонів і підприємств. Однак у науковій літературі останніх років не зроблено будь-яких серйозних спроб осмислити процес державного регулювання економіки в контексті діяльності промислових підприємств. В той же час саме на мікрорівні відбувається трансформація суспільно-корисних ресурсів, безпосередньо створюється прибуток і формується основа макроекономічних показників.
Необхідно відзначити, що умови ринкової економіки підвищують відповідальність держави перед підприємствами, поставленими перед необхідністю постійного подолання внутрішньої і зовнішньої нестабільності. Це припускає вживання коригувальних заходів з боку держави не тільки у відношенні зовнішніх умов функціонування (створення пільгових умов у сфері оподатковування, інвестування і т.д.), але й у відношенні внутрішнього стану організації управління підприємством (розробка методичних рекомендацій щодо організації управління підприємством).
Важливу роль у розробці теоретичних аспектів з проблем розвитку та державного регулювання ринкових відносин відіграють праці відомих вітчизняних та зарубіжних вчених: Авер’янова В.Б., Атаманчука Г.В., Губерної Г.К., Курашвілі Б.П., Лисенка Ю.Г., Мосова С.П., Нижник Н.Р., Райта Г., Цвєткова В.В., Чумаченка М.Г.
Прибутковість і конкурентноздатність машинобудівних підприємств, матеріальний добробут персоналу і акціонерів багато у чому залежить від того, які методи керівництва будуть прийняті як практичний інструмент управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок