Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ В СЕРЕДНІХ ШКОЛАХ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ В СЕРЕДНІХ ШКОЛАХ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ В СЕРЕДНІХ ШКОЛАХ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,56 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МАРЧЕНКО Галина Володимирівна
УДК 37.016:502/504(410)”195/199”
РОЗВИТОК ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ В СЕРЕДНІХ ШКОЛАХ
ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ
ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Червонецький Володимир В’ячеславович,
Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов,
доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Макарчук Микола Юхимович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізіології людини і тварин,
директор Інституту фізіології імені академіка Петра Богача
кандидат педагогічних наук, доцент
Уварова Ганна Шевкетівна,
Коледж економіки, права та інформаційних технологій
вищого навчального закладу “Університет економіки
та права “КРОК”, директор коледжу
Провідна установа: Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди,
кафедра загальної педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Харків
Захист відбудеться 20 лютого 2004р. О 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.16 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, ауд. 9.
Автореферат розісланий 19 січня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ О.О. Безносюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та ступінь дослідженості теми. Проблема взаємодії людини з природою перетворилася на одну з найбільш актуальних, яка у наш час набула глобального характеру. Її розв’язання пов’язується із установленням гармонійного співіснування біосфери і цивілізації, що забезпечують усі життєдайні потреби людства. Конфлікти, що постійно виникають у взаєминах людини з природою внаслідок традиційно споживацького ставлення до довкілля, поставили під загрозу існування вищі форми життя, в тому числі і життя людини. Це стимулювало наукову думку та практичну діяльність людства до вирішення екологічних проблем. З цією метою, починаючи з 1968 р., була організована і проведена під егідою ЮНЕСКО-ЮНЕП низка наукових конференцій і семінарів міжнародного рівня, які принципово вплинули на розвиток екологічної освіти і визначили стратегію її розвитку на довгостроковий період.
Особливе значення для сучасного етапу розвитку екологічної освіти має Міжурядова конференція з проблем сталого розвитку, на якій в числі найзлободенніших обговорювалися питання екологічної освіти (Бразилія, 1992). Реалізація концепції екологічно безпечного розвитку, що була прийнята на цій конференції світовою співдружністю країн, потребує глибоких змін у ставленні людини до довкілля, нових політичних пріоритетів, виважених економічних рішень. Вона спрямована на формування екологічної свідомості людини на локальному і глобальному рівнях, підвищення відповідальності кожної особистості за сучасне і майбутнє планети. Це перша всесвітня концепція, в якій зосереджується увага на духовних імперативах, а прийняті конференцією рішення і рекомендації послуговують своєрідною програмою переходу до життя в ноосферному середовищі. Вона спрямована у майбутнє людства. Тому її головні положення знайшли відображення в матеріалах і документах багатьох країн з екологічної освіти молоді, в тому числі в країнах ЄЕС, в програму співробітництва якого включена природоохоронна діяльність, невід’ємну частину якої становить педагогічний аспект. Поряд з участю в ЄЕС Велика Британія очолює Співдружність націй, об’єднуючи більше мільярда населення планети. Країни-члени Співдружності розробляють загальні підходи і стратегії вирішення проблем довкілля та екологічної освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕКОЛОГІЧНОЇ ОСВІТИ В СЕРЕДНІХ ШКОЛАХ ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок