Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Клініко-неврологічний та ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГІПОФІЗАРНО-ГОНАДНОЇ ТА ГІПОФІЗАРНО-ТИРЕОЇДНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ

Клініко-неврологічний та ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГІПОФІЗАРНО-ГОНАДНОЇ ТА ГІПОФІЗАРНО-ТИРЕОЇДНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ / сторінка 3

Назва:
Клініко-неврологічний та ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГІПОФІЗАРНО-ГОНАДНОЇ ТА ГІПОФІЗАРНО-ТИРЕОЇДНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,68 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 

Мета дослідження – підвищення ефективності діагностики та лікування епілепсії на основі комплексного аналізу клініко-неврологічних, біохімічних та інструментальних даних особливостей функціонального стану гіпофізарно-гонадної та гіпофізарно-тиреоїдної систем.
Відповідно до мети були поставлені та вирішені наступні задачі:
1. Визначити у хворих на генералізовану та парціальну епілепсію клініко-неврологічні особливості гіпофізарно-гонадної та гіпофізарно-тиреоїдної дисфункції, вивчити біоелектричну активність головного мозку за даними ЕЕГ і структурні зміни мозку за даними КТ- та МРТ- досліджень у даної категорії пацієнтів.
2. Дослідити особливості вегетативної регуляції у хворих на епілепсію з гіпофізарно-гонадною та гіпофізарно-тиреоїдною дисфункцією в міжнападний період.
3. Вивчити у хворих на генералізовану та парціальну епілепсію функціональний стан гіпофізарно-тестикулярної, гіпофізарно-оваріальної та гіпофізарно-тиреоїдної систем за даними визначення вмісту у сироватці крові аденогіпофізарних, статевих стероїдних і тиреоїдних гормонів в міжнападний період.
4. Показати залежність порушень гормонального гомеостазу від характеру пароксизмального синдрому, частоти епілептичних нападів, тривалості захворювання.
5. На підставі отриманих даних оптимізувати схеми лікування хворих на епілепсію з урахуванням патогенетичної медикаментозної корекції неврологічних порушень.
Об’єкт дослідження. Хворі на генералізовану та парціальну епілепсію.
Предмет дослідження. Клініко-неврологічні особливості гіпофізарно-гонадних та гіпофізарно-тиреоїдних нейроендокринних синдромів, показники функціонального стану вегетативної нервової та гіпофізарно-тестикулярної, гіпофізарно-оваріальної, гіпофізарно-тиреоїдної систем, електроенцефалографічні та нейровізуалізаційні дані.
Методи дослідження. Клініко-неврологічне та ендокринологічне обстеження; дослідження стану вегетативної нервової системи за допомогою стандартних таблиць, анкет; інструментальні: електроенцефалографія (ЕЕГ), комп’ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), електрокардіографія (ЕКГ); біохімічний; статистичний.
Наукова новизна одержаних результатів. У роботі вперше проведено комплексне клініко-неврологічне та біохімічне дослідження функціонального стану гіпофізарно-гонадної та гіпофізарно-тиреоїдної систем у хворих на епілепсію та на підставі отриманих даних визначена їх провідна роль у механізмах розвитку та формуванні клінічних прояв генералізованої та парціальної епілепсії. Було показано, що нейроендокринна дисфункція виявляється наявністю гормонального дисбалансу у гіпофізарно-оваріальної, гіпофізарно-тестикулярної та гіпофізарно-тиреоїдної системах. У роботі наведено дані, що характеризують клініко-неврологічні особливості нейроендокринних синдромів, які супроводжують розвиток епілепсії, частота їх зустрічаємості та ступень виразності. Було детально вивчено особливості вмісту аденогіпофізарних, тиреоїдних і статевих стероїдних гормонів у сироватці крові хворих на епілепсію в міжнападний період. Виявлено кореляційну залежність між ступенем виразності гормонального дисбалансу, тривалістю захворювання і частотою епілептичних нападів у хворих на генералізовану та парціальну епілепсію. Доведено патогенетичну роль змін рівнів гормонів у формуванні клінічних прояв нейроендокринної дисфункції у хворих на епілепсію. Вперше відмічено, що у жінок з епілепсією та гіпофізарно-оваріальною дисфункцією є превалювання естрогенної ланки над гестагеновою у лютеальну фазу менструального циклу. Були описані клінічні особливості менструальних (катаменіальних) епілептичних нападів.
Вперше вивчено особливості вегетативного регулювання у хворих на епілепсію з гіпофізарно-гонадною та гіпофізарно-тиреоїдною дисфункцією. Це дало можливість оцінити ступінь переваги парасимпатичної ланки вегетативної нервової системи над симпатичною у вегетативному тонусі і вегетативному забезпеченні діяльності.
Практичне значення одержаних результатів. За результатами проведеного наукового дослідження було запропоновано комплексний підхід до аналізу епілептогенної патології та розроблено додаткові прогностичні клініко-біохімічні критерії епілепсії з урахуванням функціонального стану гіпофізарно-тестикулярної, гіпофізарно-оваріальної, гіпофізарно-тиреоїдної та вегетативної нервової систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Клініко-неврологічний та ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ГІПОФІЗАРНО-ГОНАДНОЇ ТА ГІПОФІЗАРНО-ТИРЕОЇДНОЇ СИСТЕМ У ХВОРИХ НА ЕПІЛЕПСІЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок