Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ КОНФЛІКТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ КОНФЛІКТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ КОНФЛІКТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ ВЗАЄМОДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,73 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
ЮРКІВСЬКИЙ ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 159.9.922.4
ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ
КОНФЛІКТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ
У ПЕДАГОГІЧНІЙ ВЗАЄМОДІЇ
Спеціальність 19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології Тернопільського державного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.
Науковий керівник:
член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Кравець Володимир Петрович, Тернопільський державний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, завідувач кафедри педагогіки, ректор.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АПН України, доктор психологічних наук, професор Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, м. Київ, завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р. Чамати;
кандидат психологічних наук, доцент Повякель Надія Іванівна, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра психології та педагогіки, доцент
Провідна установа:
Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра психології.
Захист відбудеться 18 лютого 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий 18 січня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження
Принципові зміни у політиці, економіці та соціальному житті нашого суспільства обумовили зростання значимості педагогічної праці, оскільки саме система освіти має забезпечити кожному громадянину нашої країни реальні умови для повноцінного розвитку, підвищення загальнокультурного та професійного рівнів, самовдосконалення і самовиховання.
Серед провідних принципів сучасної освіти, її стрижнем та визначальною умовою успішного функціонування є гуманізація та демократизація навчально-виховного процесу, впровадження технологій співробітництва. Проте, вирішення актуальних завдань вітчизняної школи ускладнюється наявністю недоліків і труднощів у педагогічній взаємодії, що загалом обумовлює зростання конфліктності у навчально-виховному процесі. Проблема педагогічних конфліктів, передусім, міжособистісних між учителем і учнями, є однією із актуальних у системі освіти. Що загалом обумовлює необхідність вивчення цього явища, розробку і впровадження дієвих способів та заходів щодо попередження й конструктивного вирішення вказаних конфліктів.
Проблема педагогічних конфліктів, яка є по суті складником загальної проблеми конфлікту, є предметом різних наук. Особлива роль у дослідженні конфліктів належить представникам англо-американської й німецько-австрійської конфліктологічних шкіл. Результатом цих досліджень є розробка понятійної схеми аналізу конфлікту, передусім визначення сутності конфлікту і основних понять, що характеризують його, типологія конфліктів, їх причин і стратегій вирішення, умови запобігання і рекомендації щодо конструктивного їх вирішення.
Спочатку з відомих ідейно-політичних причин розробка проблем конфліктності вітчизняною соціологією, психологією та педагогічною наукою значно відставала від досягнень зарубіжної конфліктології. Лише з середини 70-х і особливо на межі 80-х-90-х років активізувалися вітчизняні конфліктологічні дослідження у всіх сферах життя суспільства, включаючи й сферу освіти та виховання підростаючих поколінь.
Але багатогранність аспектів психолого-педагогічної конфліктності обумовлює нерівноцінність їхнього вивчення як зарубіжними, так і вітчизняними конфліктологами. Аналіз стану досліджень психолого-педагогічних конфліктів переконує в тому, що до числа недостатньо вивчених проблем належать: психологічна детермінація конфліктогенності та реальної конфліктності вчителів; визначення міри застосування таких характеристик для попередження і сприятливого вирішення небажаних конфліктів, що виникають у навчально-виховному процесі та у педагогічному колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ КОНФЛІКТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ У ПЕДАГОГІЧНІЙ ВЗАЄМОДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок