Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ проектування нейтронографічної установки

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ проектування нейтронографічної установки

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ проектування нейтронографічної установки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,79 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
радіоелектроніки
Прохорець Світлана Іванівна
УДК 004.94:539.1.074
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ проектування
нейтронографічної установки
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі “Харківський фізико-технічний інститут” (ННЦ ХФТІ)
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Хажмурадов Манап Ахмадович,
начальник відділу ННЦ ХФТІ.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Кривуля Геннадій Федорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки;
кандидат фізико-математичних наук
Давидов Леонід Миколайович,
Інститут теоретичної фізики ім. А.І. Ахієзера ННЦ ХФТИ, старший науковий співробітник.
Захист відбудеться " 25 " грудня 2007 р. о 15-ій годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий " 23 " листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________________ Безкоровайний В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні фізичні та технологічні установки, де використовується ядерне випромінювання, можуть бути віднесені до класу складних технічних об’єктів, на створення яких витрачаються значні матеріальні та фінансові ресурси як окремих країн, так і всього світового співтовариства. Такими об’єктами є і більшість сучасних пристроїв, які використовують нейтрони, у тому числі й установка для неруйнуючого контролю різних матеріалів, технологічних процесів та промислових виробів з використанням методу нейтронної радіографії (НР), яка може бути застосована в атомній промисловості, в космічній та оборонній галузях, турбобудуванні тощо. До складу такої установки входить цілий комплекс складних та дорогих систем: прискорювач заряджених частинок або ядерний реактор, нейтроноутворююча мішень, система формування нейтронного пучка із заданими параметрами, нейтронографічна камера з сучасним позиційно-чуттєвим детектором нейтронів. Розробка методів, моделей та програмного забезпечення для моделювання цих об'єктів з метою обгрунтованного вибору параметрів на етапі конструювання та дослідження є актуальною задачею. Вирішення цієї задачі дозволяє замінити дороге та тривале, а іноді й неможливе, експериментальне дослідження дослідних зразків на обчислювальний експеримент, тобто на дослідження математичних моделей об’єктів.
Методичні основи обчислювального експерименту було закладено Фермі Е., Метрополісом Н., Нейманом Дж. Ці основи знайшли продовження в роботах Моісеєва М.М., СамарськогоО.А., Попова Ю.П., БусленкаМ.П. Розв'язанням різних класів задач обчислювального експерименту присвячено роботи ГлушковаВ.М., КузьмінаІ.В., ПетроваЕ.Г., Рвачова В.Л., СтоянаЮ.Г., ХажмурадоваМ.А. та інших вчених.
Для автоматизації аналізу та проектування складних технологічних систем, які використовують ядерне випромінювання, за останні десятиріччя розроблено велику кількість програмних комплексів, серед яких найбільш відомими є GEANT-3, GEANT-4, Penelope. Вищевказані програми розповсюджуються вільно, але не описують проходження нейтронів в складних середовищах. Для моделювання нейтронних процесів у різних системах в багатьох країнах використовуються різні версії програмного коду MCNP, розповсюдження якого контролюється авторами. Отримати одну з версій цієї програми на початку досліджень автор не мала можливості. Крім того, проведений аналіз показав, що також відсутні алгоритми та програми, що дозволяють моделювати та розраховувати характеристики багатоелементних позиційно-чуттєвих напівпровідникових детекторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ проектування нейтронографічної установки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок