Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування інсулінорезистентності У НАЩАДКІВ щурів з гестаційним діабетом за урахуванням впливу соціально-емоційного стресу (експериментальне дослідження)

формування інсулінорезистентності У НАЩАДКІВ щурів з гестаційним діабетом за урахуванням впливу соціально-емоційного стресу (експериментальне дослідження)

Назва:
формування інсулінорезистентності У НАЩАДКІВ щурів з гестаційним діабетом за урахуванням впливу соціально-емоційного стресу (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,46 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
державна установа “
Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського академії медичних наук україни”
Лещенко Жанна Анатоліївна
УДК: 616.379-08.64: 612.015.32: 612.397.14
формування інсулінорезистентності У НАЩАДКІВ щурів
з гестаційним діабетом за урахуванням впливу соціально-емоційного стресу
(експериментальне дослідження)
14.01.14 – ендокринологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державній установі “Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Академії медичних наук України”
Науковий керівник доктор медичних наук, професор Полторак Вікторія Віталіївна,
Державна установа “Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Академії медичних наук України”, відділ експериментальної ендокринології, завідувачка
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук Кучмеровська Тамара Муратівна,
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, відділ біохімії коферментів, провідний науковий співробітник
кандидат медичних наук Будрейко Олена Анатоліївна,
Державна установа “Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків Академії медичних наук України”, відділення ендокринології, завідувачка
Захист відбудеться “ 14 ” лютого 2008 р. о 13-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.564.01 при Державній установі “Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Академії медичних наук України” (61002, м. Харків, вул. Артема, 10).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи “Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського Академії медичних наук України” (61002, м. Харків, вул. Артема, 10).
Автореферат розісланий “ 09 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Т.М. Тихонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останні десятиріччя були відзначені значними досягненнями у розумінні природи метаболічного синдрому (МС), його діагностики та лікування. Однак не всі сторони патогенезу цього захворювання достатньо вивчені, й доказом цьому є неухильний ріст захворюваності, висока смертність і частота ускладнень. На сьогодні середня частота МС в популяції становить 20-25(Dunstan D. et al., 2002), а в деяких країнах, таких, як Іспанія та Куба, досягає 27,4та 32відповідно (Martinez L. M et2005; Fernandez-Britto J. E et2005).
Інсулінорезистентність (ІР) є головною патогенетичною ланкою у розвитку МС, його макросудинних ускладнень та у сполученні із порушенням функції панкреатичних бета-клітин визначає маніфестацію як цукрового діабету (ЦД) 2 типу, так і асоційованих з ним ангіопатій (Liese A. et1998). Сучасне уявлення про ІР охоплює не тільки зміни метаболічних реакцій (обмін вуглеводів, жирів та білків) у відповідь на вплив фізіологічних доз гормону, а й зміни мітогенних процесів (ріст та диференціація тканин, синтез ДНК, транскрипція та експресія генів) (Братусь В. та співавт., 2004). Епідеміологічні дослідження засвідчують наявність ІР у 10 % осіб без метаболічних порушень, у 58 % – з артеріальною гіпертензією, у 63% – з гіперурикемією, у 84 % – з гіпертригліцеридемією, у 88 % – з низьким рівнем холестерину ліпопротеїдів високої щільності, у 66 % – з порушеною толерантністю до глюкози, у 84 % – з ЦД 2 типу (Bonora E. et al., 1998). За умов сполучення ЦД 2 типу або порушеної толерантності до глюкози з дисліпідемією, гіперурикемією, гіпертонією, тобто з основними компонентами мета-болічного синдрому, ІР діагностується у 95 % осіб (Бутрова С. та співавт., 2004).
Материнський організм є середовищем, під впливом чинників якого відбувається реалізація генотипу зиготи у фенотип організму. Одними із основних факторів, які здатні впливати на експресію генів плоду, є гормони, що утворюються в жіночому організмі під дією зовнішніх і внутрішніх стимулів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Реферат на тему: формування інсулінорезистентності У НАЩАДКІВ щурів з гестаційним діабетом за урахуванням впливу соціально-емоційного стресу (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок