Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИНИ В КУРСІ ФІЗИКИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИНИ В КУРСІ ФІЗИКИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

Назва:
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИНИ В КУРСІ ФІЗИКИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
ТЕРЕЩУК Сергій Іванович
УДК 372 02
МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИНИ В КУРСІ ФІЗИКИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
13.00.02 — теорія і методика навчання фізики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Бугайов Олександр Іванович,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії математичної і фізичної освіти
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ляшенко Олександр Іванович,
дійсний член АПН України, головний вчений
секретар АПН України, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, професор
Савченко Віталій Федорович,
Чернігівський державний педагогічний університет
імені Т.Г.Шевченка, завідувач кафедри педагогіки,
психології та методики викладання фізики.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки,
кафедра загальної фізики та методики викладання фізики,
Міністерство освіти і науки України, м. Луцьк.
Захист відбудеться “ 23 ” березня 2004 року о 1530 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.03 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул.. Пирогова, 9).
 
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “5” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Швець В.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історія становлення і розвитку фізики як науки, тісно пов’язана із становленням і розвитком нашої цивілізації. Агенція “Франс Прес” серед дванадцяти найвидатніших здобутків ХХ сторіччя визначила сім в галузі фізики. Серед них — поділ атомного ядра, телебачення, створення комп’ютера, лазера. Зрозуміло, що без становлення і розвитку теорії будови речовини здійснення цих відкриттів було б неможливим.
Процес навчання фізики у загальноосвітній школі переходить у дещо нову площину, а саме: зміщення акцентів з вивчення основ наук на формування особистості з позицій гуманізації та демократизації навчання і, разом з цим, відображення фізикою як навчальним предметом сучасного стану науки. Отже, потрібно періодично здійснювати перегляд основних питань, що вивчаються у масовій школі, не лише з позицій психолого-педагогічних наук, але з погляду сучасних наукових уявлень, що формуються. Як показав аналіз, особливо гостро така потреба виникла саме під час формування уявлень про будову речовини.
Особливості методики вивчення будови речовини висвітлено у працях М.С.Білого, О.І.Бугайова, С.У.Гончаренка, В.Р.Ільченко, Є.В.Коршака, В.Ф.Савченка, Н.О.Родіної, О.В.Пьоришкіна, А.В.Усової, І.М.Лучків, В.П.Сергієнка, та ін.
Численні дисертаційні дослідження, проведені в цьому напрямі (І.М.Лучків, К.С.Макаренко, Ю.О.Кореляков, В.Р.Ільченко, Г.А.Монахова, Н.Д.Савченко та інші), свідчать про актуальність і багатогранність даної проблеми.
Психолого-педагогічні аспекти формування понять розробляли Л.С.Виготський, П.Я.Гальперін, Н.Ф.Тализіна, М.Н.Шардаков, Н.О.Менчинська, та ін.
А.В.Усова вказує на цілу низку фізичних понять, введення яких викликає методичні труднощі, пов’язані перш за все із неможливістю розпочинати їх формування із чуттєво-конкретного сприйняття. Аналіз показує, що значна кількість таких понять зустрічається саме під час вивчення будови речовини в основній школі. Тому виникає необхідність дослідження цієї проблеми, тим більше, що психолого-педагогічні передумови для його проведення уже створені у працях В.В.Давидова, Д.Б.Ельконіна, І.Ломпшера, Х.Ле, Н.Х.Дуонга.
Аналіз змісту і структури навчального матеріалу з будови речовини за навчальними програмами 1969-1985 років та відповідними підручниками показує, що традиційною методикою забезпечувалось введення відомостей про молекули, їх рух і взаємодію та їх подальше застосування на рівні, доступному для даного віку учнів (7 клас).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИЧНА СИСТЕМА ВИВЧЕННЯ БУДОВИ І ВЛАСТИВОСТЕЙ РЕЧОВИНИ В КУРСІ ФІЗИКИ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок