Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЕКТНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА СТАРШОМУ СТУПЕНІ ЛІЦЕЮ

ПРОЕКТНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА СТАРШОМУ СТУПЕНІ ЛІЦЕЮ

Назва:
ПРОЕКТНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА СТАРШОМУ СТУПЕНІ ЛІЦЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний лінгвістичний університет
Арванітопуло Елла Георгіївна
УДК 373.543: 81.111
ПРОЕКТНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
НА СТАРШОМУ СТУПЕНІ ЛІЦЕЮ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання:
германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Петращук Олена Петрівна,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник
лабораторії навчання іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пахомова Тетяна Олександрівна,
Запорізький державний університет,
завідувач кафедри методики викладання
філологічних дисциплін і міжкультурної комунікації
кандидат педагогічних наук, доцент
Хоменко Олександр Вікторович,
Київський національний економічний університет, доцент, завідувач науковим сектором науково-освітнього центру інтенсивного навчання „Інтенсив”
Провідна установаХарківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 07.06.2006 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 05.05.2006 р.
Учений секретар
cпеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зміни в системі вітчизняного навчання іноземних мов (ІМ), які відбуваються в контексті Болонського процесу, зумовлюють визначення нових стратегічних напрямів процесу оволодіння ІМ, перегляд змісту, методів, прийомів і засобів навчання.
Стрімкий розвиток у сучасній системі шкільної освіти загальноосвітніх навчальних закладів нового типу, а саме: ліцеїв, гімназій та колегіумів, передбачає спеціалізацію навчання в різних напрямах: технічному, гуманітарному, природознавчому, художньо-естетичному та інших, що відображається й у змісті навчання ІМ.
Концепція навчання іноземних мов у середній загальноосвітній 12-річній школі (2005) передбачає використання в навчанні ІМ у старших класах методів та прийомів навчання, що максимально наближають до реальних умов спілкування з представниками іншомовної культури, зокрема, проектів.
Слід зазначити, що в сучасних дослідженнях з методики навчання ІМ термін „проект” вживається в декількох значеннях: 1) як діяльність з проектування (Зимняя, Сахарова 1991); 2) як матеріалізований продукт такої діяльності, представлений у вигляді розв’язання будь-якої проблеми матеріального, соціального, історичного, науково-дослідницького характеру, що учень приймає самостійно (Чанилова 1997); 3) як особлива форма організації комунікативно-пізнавальної діяльності (Капаева 2001).
Деталізуючи останнє визначення, ми трактуємо проект як систему комунікативних вправ, яка передбачає самостійну творчу іншомовну діяльність учнів з розв’язання певної проблеми, результатом якої є виокремлений кінцевий продукт. В такому значенні проект можна розглядати як одиницю навчального процесу, еквівалент циклу уроків, в якому учні оволодівають знаннями, навичками та вміннями іншомовного мовлення в межах певної тематики.
Особливістю проектної методики навчання є той факт, що учні оволодівають ІМ під час виконання творчих завдань, які вони отримують згідно зі своїми інтересами, здібностями та рівнем володіння мовою. Виконання всіх завдань передбачає спілкування ІМ з метою одержання певної інформації (інтерв’ю, листування, читання літератури тощо). Новизна проектної методики полягає в тому, що учням надається можливість самим конструювати зміст комунікативної діяльності, визначати теми спілкування і той мовний матеріал, що призначається для активного засвоєння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОЕКТНА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ НА СТАРШОМУ СТУПЕНІ ЛІЦЕЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок