Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФУЗІЙНО-КОНТРОЛЬОВАНИЙ ПРОЦЕС ОКИСЛЕННЯ НИЗЬКОКОНЦЕНТРОВАНОГО SO2 ПІД ТИСКОМ В АВТОТЕРМІЧНОМУ РЕАКТОРІ

ДИФУЗІЙНО-КОНТРОЛЬОВАНИЙ ПРОЦЕС ОКИСЛЕННЯ НИЗЬКОКОНЦЕНТРОВАНОГО SO2 ПІД ТИСКОМ В АВТОТЕРМІЧНОМУ РЕАКТОРІ

Назва:
ДИФУЗІЙНО-КОНТРОЛЬОВАНИЙ ПРОЦЕС ОКИСЛЕННЯ НИЗЬКОКОНЦЕНТРОВАНОГО SO2 ПІД ТИСКОМ В АВТОТЕРМІЧНОМУ РЕАКТОРІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Дзевочко Олександр Михайлович
УДК 661.257.1.66.083:661.185
ДИФУЗІЙНО-КОНТРОЛЬОВАНИЙ ПРОЦЕС ОКИСЛЕННЯ
НИЗЬКОКОНЦЕНТРОВАНОГО SO2 ПІД ТИСКОМ
В АВТОТЕРМІЧНОМУ РЕАКТОРІ
Спеціальність 05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизації хіміко-технологічних систем та екологічного моніторингу Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент
Подустов Михайло Олексійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків, професор кафедри автоматизації хіміко-технологічних систем та екологічного моніторингу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фокін Віталій Сергійович
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків,професор кафедри теплотехніки
кандидат технічних наук
Данилов Юрій Борисович
ВАТ «Український науково-дослідний та конструкторський інститут хімічного машинобудування» Міністерства промислової політики України, м. Харків, генеральний директор
Захист дисертації відбудеться 28.02.2008 р. о __14_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (м. Харків, вул. Фрунзе, 21).
Автореферат розісланий 26.01. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 __________________ Тимченко В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Дифузійно-контрольований процес окислення низькоконцентрованого SO2 для одержання сульфатуючого агенту є основною стадією у виробництві поверхнево-активних речовин (ПАР). Даний процес у цей час реалізується при начальній концентрації двооксиду сірки 5% об. за атмосферним тиском у 4-х шаровому контактному апараті, при цьому надмірне тепло реакції відводиться у трьох виносних теплообмінниках, хладогентом в яких виступає повітря, що закачується з навколишнього середовища. Таке апаратурно-технологічне оформлення характеризується значною енергоємністю виробництва, а також не дозволяє досягти ступеня перетворення SO2 вище 95%, що призводить до одержання ПАР низького ґатунку, а також необхідності санітарного очищення шкідливих газових викидів.
Ефективність процесу може бути підвищена за умов його проведення під тиском в автотермічному режимі, але даних для розробки процесу окислення низькоконцентрованого SO2 під тиском при одностадійному контактуванні недостатньо.
Поверхнево-активні речовини широко застосовуються в багатьох галузях народного господарства. Близько 80% їх кількості використовується в складі синтетичних миючих засобів (СМЗ). Серед українських виробників в теперішній час домінують підприємства, які освоїли неповний цикл виробництва СМЗ, а повноцінне виробництво ПАР в Україні – відсутнє.
Таким чином, створення дифузійно-контрольованого процесу окислення низькоконцентрованого SO2 під тиском для одержання сульфатуючого агенту у виробництві ПАР в реакторі, де реалізується принцип автотермічності є актуальною науково-технічною задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі автоматизації хіміко-технологічних систем та екологічного моніторингу НТУ “ХПІ” згідно науково-технічних програм МОН України «Математичне моделювання гетерогенних процесів з енергозбереженням як наукова основа екологічно орієнтованих і природоохоронних технологій» (ДР №0102U000971), «Створення науково обґрунтованих моделей фізико-хімічних процесів у перспективних технологіях з енергозбереженням» (ДР №0105U000583), де здобувач був виконавцем етапів робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИФУЗІЙНО-КОНТРОЛЬОВАНИЙ ПРОЦЕС ОКИСЛЕННЯ НИЗЬКОКОНЦЕНТРОВАНОГО SO2 ПІД ТИСКОМ В АВТОТЕРМІЧНОМУ РЕАКТОРІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок