Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНОВОЇ СИРОВИНИ В ХАРЧОВІ ДОБАВКИ

РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНОВОЇ СИРОВИНИ В ХАРЧОВІ ДОБАВКИ

Назва:
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНОВОЇ СИРОВИНИ В ХАРЧОВІ ДОБАВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ШПИРКО ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА
УДК 664.2:664.7.002.35
РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНОВОЇ СИРОВИНИ В ХАРЧОВІ ДОБАВКИ
Спеціальність 03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Капрельянц Леонід Вікторович,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідувач кафедри біохімії та мікробіології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Моргун Валентина Олексіївна,
Одеська національна академія харчових технологій,
завідуюча кафедри технології переробки зерна
кандидат біологічних наук
Цісельська Лариса Йосипівна,
Одеський Селекційно-генетичний інститут -
Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення,
науковий співробітник лабораторії біохімії і фізіології рослин
Провідна установа: Національний університет харчових технологій,
проблемна науково-дослідна лабораторія, Міністерство
освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться “29” _жовтня 2003 року о 1330 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 41.088.02 Одеської національної академії харчових технологій
(65039, м. Одеса, вул. Канатна,112).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій (65039, м. Одеса, вул. Канатна, 112).
Автореферат розісланий “26” вересня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Станкевич Г.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналізуючи якість зерна, що переробляється на борошномельних заводах України, можна констатувати, що вона нестабільна. За останні 30 років хімічний склад пшениці за вмістом білка знизився від 15до 10-11що привело до зниження кількості і якості клейковини і, таким чином, до погіршення біохімічних показників хлібобулочних виробів.
Внаслідок змін, які відбуваються у структурі харчування, і погіршення екологічних обставин значно зросло число захворювань, що вимагають елементарної корекції за рахунок збагачення раціону білком, легкозасвоюваними вуглеводами, біокоректорами та іншими.
У ситуації, що сталася, розв’язати задачу насичення вітчизняного ринку якісними харчовими продуктами в досить різноманітному асортименті можливо також шляхом створення виробництв з перероблення низькосортної пшениці в харчові добавки і збагачувачі білкової і вуглеводної природи.
Виробництво клейковини біотехнологічними методами може розв’язати питання коректування якості хліба і позбавить вітчизняного виробника від її імпортної закупівлі. В наш час деякі хлібозаводи України виробляють сиру клейковину з борошна вищого ґатунку для випічки дієтичних білкових сортів хліба, тоді як виробництво сухої клейковини у Німеччині, Фінляндії, Австралії, Австрії та інших країнах перетворилося у велику динамічно розвинуту галузь харчової індустрії.
Перспективним напрямком у реалізації біотехнологічних методів у переробній промисловості є створення нових технологічних рішень, заснованих на цілеспрямованому використанні ферментних препаратів мікробіологічного походження. Ферментні препарати різного спектра дії дозволяють повніше використовувати сільськогосподарську сировину, інтенсифікувати технологічні процеси, розширювати асортимент продукції, що випускається, поліпшувати смак, аромат і консистенцію готових виробів, забезпечувати їх стабільність і стійкість при зберіганні.
У результаті перероблення зерна пшениці 5, 6 класів із застосуванням прогресивних біотехнологічних методів стає можливим отримання добавок з використанням на харчові цілі, що вимагає підготовки науково-технічної бази, яка передбачає глибокий аналіз вітчизняної сировини, вибір ефективної технології, устаткування, підготовки нормативно-технічної документації відповідно до існуючих в країні медико-біологічних і санітарно-гігієнічних вимог.
Таким чином, розв’язання проблеми одержання харчових добавок із пшениці 5, 6 класів може стати важливою ланкою в стабілізації і поліпшенні якості хлібних виробів, для лікувально-дієтичного призначення, а також у використанні їх в інших галузях харчової промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА БІОТЕХНОЛОГІЇ ПЕРЕРОБКИ ЗЕРНОВОЇ СИРОВИНИ В ХАРЧОВІ ДОБАВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок