Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІЗИНГУ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН

ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІЗИНГУ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН

Назва:
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІЗИНГУ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,07 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національний авіаційний університет
Кабаніхіна Крістіна Валеріївна
УДК 656.7:339.187.6.003.13(043.3)
ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІЗИНГУ
ПОВІТРЯНИХ СУДЕН
08.07.04 – економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі логістики і транспорту Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Юн Геннадій Миколайович – Національний авіаційний університет, завідувач кафедри логістики і транспорту
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Сич Євген Миколайович – Київський університет економіки і технологій транспорту, завідувач кафедри економіки підприємств транспорту
кандидат економічних наук Тімченко Олександр Миколайович – ВАТ КБ “Хрещатик”, заступник голови правління
Провідна установа – Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем економічної стратегії, прогнозування та регулювання економіки, м.Київ
Захист відбудеться “6” липня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 2, ауд. 418.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий 5 червня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жебка В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фахівці відзначають, що в Україні катастрофічно зменшується парк цивільних повітряних суден (ПС). Так, у 1994 р. у складі парку ПС України нараховувалося 1228 одиниць техніки в робочому стані, а в 2000 р. – до 380. З тих ПС, що занесені до державного реєстру України, льотну придатність мають тільки 23,4%. Ризьке зменшення придатних до експлуатації ПС можна пояснити їх фізичним і моральним старінням, а також відсутністю оборотних коштів і інвестицій для їхнього ремонту і модернізації. Для можливості роботи на міжнародному ринку авіаперевезень і для запобігання заборони польотів літаків українських авіакомпаній необхідне відновлення існуючого парку ПС і заміна його на літаки, які б відповідали міжнародним стандартам. Вирішення проблеми модернізації і відновлення авіаційної техніки авіапідприємств України фахівці бачать у впровадженні ефективного фінансового механізму – лізингу.
Проблемами підвищення ефективності роботи транспорту займалися багато закордонних і вітчизняних вчених у тому числі О.О.Бакаєв, В.М.Загорулько, В.Г.Коба, В.В.Мова, Є.М.Сич, О.М.Тімченко, Г.М.Юн, Л.А.Ященко.
У роботах Г.А.Холодного, Н.Є.Селюченко, В.А.Лушкіна були порушені питання оцінки економічної ефективності лізингу і запропоновані відповідні методи. Аналіз вітчизняних і закордонних робіт, присвячених даній проблемі, показав, що методи оцінки ефективності лізингу обмежуються порівнянням альтернатив: купівля із залученням кредитів чи лізинг.
Розмаїтість прийомів і варіантів лізингу, з одного боку, робить лізинг ідеальним інструментом для нестабільного і не здатного залучити великий обсяг кредитних ресурсів ринку, але, з іншого боку - породжує багато складних питань. До цього часу достатньої практики лізингу ПС в Україні немає, а вже існуюча ставить багато проблем, серед яких: відсутність задовільної теоретичної розробки лізингової форми капіталовкладень в Україні й однозначній інтерпретації вітчизняними фахівцями-практиками цього фінансового інструмента; здійснення лізингових операцій ускладнено недосконалою законодавчою базою, що не передбачає інвестиційні податкові пільги; відсутність чіткої методики розрахунку лізингових платежів; недосконалість існуючих методів оцінки економічної ефективності лізингу, що заважає авіакомпаніям якісно планувати ефективне використання парку ПС.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЛІЗИНГУ ПОВІТРЯНИХ СУДЕН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок