Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ЕКОЛОГІЧНИХ ІМПЕРАТИВІВ НА РІВЕНЬ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ЕКОЛОГІЧНИХ ІМПЕРАТИВІВ НА РІВЕНЬ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ЕКОЛОГІЧНИХ ІМПЕРАТИВІВ НА РІВЕНЬ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,81 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БРЮХАНОВ МАКСИМ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 303.3:502.5
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ЕКОЛОГІЧНИХ ІМПЕРАТИВІВ НА РІВЕНЬ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
СУМИ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті,
Міністерство аграрної політики України
Науковий керівник:
кандидат економічних наук,
доцент
Тархов Петро Вікторович,
Сумський національний аграрний університет,
професор кафедри економіки АПК та природокористування
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Теліженко Олександр Михайлович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри управління
кандидат економічних наук, доцент
Дутченко Олег Миколайович,
Українська академії банківської справи, доцент кафедри теоретичної і прикладної економіки
Провідна установа
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ методології сталого розвитку і екологічної безпеки, м. Київ.
Захист відбудеться “17” березня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 в Сумському державному університеті за адресою: 40007 , м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2 (ауд. М-412).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007 , м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2
Автореферат розісланий “02” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В. 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відповідно до сучасних умов розвитку людства екологічні імперативи стають однією з важливих передумов безпеки економічного розвитку суспільства.
Найголовнішим показником економічної безпеки є рівень суспільного виробництва, під яким ми розуміємо рівень економічного та соціального розвитку. Тобто рівень суспільного виробництва є рівнем соціально-економічного розвитку. Але ці складові досить важко охарактеризувати одним показником, тому в міжнародній практиці вони оцінюються окремо.
В країнах СНД сформувались усталені погляди на те, що рівень суспільного виробництва а також і соціально-економічного розвитку залежить виключно від економічної складової. З цими поглядами можна було б погодитися, якби уся економіка не була б створена розумом і фізичними силами людини. Економічні детермінанти не мають об’єктивного характеру, а визначаються згідно політичних рішень і розраховуються як показники ВВП, ВНП, НД та інші. Щодо соціальних показників, то вони просто констатуються по факту і зводяться до інтегральних показників, що опосередковано відображають рівень матеріального благополуччя і не більше того. В той же час в новітніх економічних наукових джерелах доводиться, що рівень розвитку економіки багато в чому визначається соціальною складовою, але, з нашої точки зору застарілість поглядів на безумовний пріоритет економіки в суспільному розвитку витікає не з недооцінки соціальної складової, а з повного ігнорування в управлінні народним господарством екологічної складової. Ця складова у сьогоденні визначає рівень благополуччя людини, стан його здоров’я, які є змістом якості життя, що в свою чергу є змістом якості трудового капіталу, що визначає в останні півсторіччя темпи і характер економічного розвитку. Істотний внесок у аналіз взаємозв’язків “екологічні імперативи – економічний розвиток”, “економічне зростання – забруднення навколишнього середовища” внесли відомі закордонні економісти: Дж. Адреоні, О.О. Голуб, К.Г. Гофман, Г. Де Гроот, Д. Гросман, А.О. Гусєв, А. Джаффе, А. Корнуелл, Б. Крістрем, А. Крюгер, К.-Г. Малер, П.Г. Олдак, Т. Панайоту, М. Портер, І.М. Потравний, Д. Сакс, С. Смалдерс, С. Тьєці, Р. Шмалензі.
Значний внесок у дослідження взаємозв’язків між екологічними обмеженнями та економічним розвитком внесли українські вчені О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВУ ЕКОЛОГІЧНИХ ІМПЕРАТИВІВ НА РІВЕНЬ СУСПІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок