Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І АНАЛІЗ МАРКЕТИНГОВОЇ ТА ЗБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ (на прикладі підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості України)

ОБЛІК І АНАЛІЗ МАРКЕТИНГОВОЇ ТА ЗБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ (на прикладі підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості України)

Назва:
ОБЛІК І АНАЛІЗ МАРКЕТИНГОВОЇ ТА ЗБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ (на прикладі підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
Гавришко Наталія Василівна
УДК 657.4 : 338.585
ОБЛІК І АНАЛІЗ МАРКЕТИНГОВОЇ
ТА ЗБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ:
УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ
(на прикладі підприємств хіміко-фармацевтичної
промисловості України)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі бухгалтерського обліку в промисловості Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Пушкар Михайло Семенович, Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри бухгалтерського обліку в промисловості
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Сопко Василь Васильович, Київський національний економічний університет, професор кафедри обліку та аудиту в промисловості

кандидат економічних наук, доцент Лучко Михайло Романович, Тернопільська академія народного господарства, завідувач кафедри бухгалтерського обліку і контролю в невиробничій сфері
Провідна установа –
Волинський державний університет ім. Лесі Українки Міністерства освіти і науки України, кафедра обліку і аудиту, м. Луцьк
Захист відбудеться “26” квітня 2001 року об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.58.082.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук в Тернопільській академії народного господарства (46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд. 1300).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства
Автореферат розісланий 24 березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат економічних
наук, доцент ____________________ З.В. Задорожний
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інтеграція України в міжнародне економічне співтовариство стала інтенсивним поштовхом до впровадження принципів маркетингу в практику управління ринковою діяльністю підприємств.
Не зважаючи на те, що сьогодні існує значна кількість загальнонаукових розробок з проблем маркетингу як вітчизняних, так і зарубіжних економістів, серед яких: Д.І. Баркан, Б. Берман, Г.Дж. Болт, А.В. Войчак, С.С. Гаркавенко, В.Г. Герасимчук, Є. Діхтль, Дж. Еванс, Ф. Котлєр, Жан-Жак Ламбен, З.М. Мнушко, А.С. Нємченко, А.М. Романов, Є.В. Савельєв, О.М. Ткаченко, В.Є. Хруцький, Д.А. Штефанич, трактування маркетингової діяльності залишається неоднозначним. Більшість вітчизняних товаровиробників розглядають маркетинг у його вузькому класичному трактуванні – як метод раціональної організації збуту. Отже, важливе теоретичне і практичне значення має систематизація визначень економічних понять “маркетинг” і “збут”, з'ясування основних їх відмінностей, які в науковій літературі, на наш погляд, розглянуті недостатньо.
Актуальність теми. Оскільки підприємство як економічна система перебуває під постійним впливом як ендогенних (пов'язаних з його господарською діяльністю), так і екзогенних (демографічних, технологічних, економічних, політико-правових, соціально-культурних) факторів, то керівництву хіміко-фармацевтичних підприємств, що намагаються ефективно функціонувати в умовах ринку, необхідно постійно володіти інформацією про стан як внутрішнього, так і основні характеристики зовнішнього середовища – рівень і динаміку захворюваності населення, попит на лікарські засоби, цінову політику конкурентів, наукові досягнення в галузі медицини, загальноекономічні тенденції. Звідси, необхідність у налагодженні належного інформаційного забезпечення – створення маркетингової інформаційної системи, провідною ланкою якої на підприємстві є підсистема бухгалтерського обліку. Бухгалтерський облік за умови функціонування суб'єктів господарювання на засадах маркетингу повинен надавати керівництву інформацію не тільки про фінансово-майновий стан підприємства та правильність нарахування і своєчасність сплати податків, а й дані, необхідні для управління маркетинговою діяльністю: обсяги збуту і рентабельність медикаментів у розрізі ринків збуту, каналів розподілу; величину постійних і змінних витрат (для визначення беззбиткового продажу продукції); заборгованість за реалізовану продукцію за групами клієнтів і термінами погашення; напрямки витрачання коштів, виділених на маркетингову діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОБЛІК І АНАЛІЗ МАРКЕТИНГОВОЇ ТА ЗБУТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: УПРАВЛІНСЬКИЙ АСПЕКТ (на прикладі підприємств хіміко-фармацевтичної промисловості України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок