Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поглинання звуку та дисипативні ПРОЦЕСИ у надплинних розчинах 3Не – 4Не

Поглинання звуку та дисипативні ПРОЦЕСИ у надплинних розчинах 3Не – 4Не

Назва:
Поглинання звуку та дисипативні ПРОЦЕСИ у надплинних розчинах 3Не – 4Не
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б. І. Вєркіна
Калько Тимур Віталійович
УДК 536.48
Поглинання звуку та дисипативні ПРОЦЕСИ у
надплинних розчинах 3Не – 4Не
01.04.09 – Фізика низьких температур
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України, м. Харків
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор Рудавський Едуард Якович
(ФТІНТ ім. Б.І. Веркіна НАН України, відділ
квантових рідин і кристалів, завідуючий відділу).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Багацький Михайло Іванович
(ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України,
відділ теплових властивостей молекулярних
кристалів, провідний науковий співробітник);
доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Полуектов Юрій Матвійович
(Національний науковий центр “Харківський
фізико-технічний інститут”, відділ дифузійних та
електронних процесів у твердих тілах,
старший науковий співробітник).
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра фізики низьких температур фізичного факультету та кафедра теоретичної ядерної фізики фізико-технічного факультету.
Захист відбудеться “ 05 ” липня 2005 р. о 15 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України (61103, м. Харків, пр. Леніна, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ФТІНТ ім. Б.І. Веркіна НАН України, 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
Автореферат розісланий “03”червня2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук О.С. Ковальов
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дисертаційна робота об'єднує цикл досліджень акустичних властивостей і дисипативних процесів у надплинних розчинах 3Не-4Не в області низьких і наднизьких температур. Надплинні розчини 3Не-4Не утворюють дуже цікаву квантову систему, в якій одночасно присутні елементарні збудження, що підкоряються бозевській статистиці (фонони та ротони) і фермієвській статистиці (квазічастинки 3Не). Взаємодія елементарних збуджень в розчинах та їх енергетичний спектр визначають термодинамічні та кінетичні властивості цієї системи.
У рідких розчинах 3Не-4Не, крім фазового переходу II роду у надплинний стан, при низьких температурах має місце і фазовий перехід першого роду - фазове розшарування. Останнім часом в розчинах 3Не-4Не був реалізований метастабільний довгоживучий надплинний стан, вивчення якого відкриває нові можливості для фізики зародкоутворення та фазових переходів. Поряд з фундаментальним інтересом, розчини 3Не-4Не надзвичайно важливі і в техніці наднизьких температур, оскільки вони дозволили здійснити один з найбільш ефектних методів отримання температур нижче 0,3 К за рахунок розчинення 3Не у 4Не. Все це робить надплинні розчини 3Не-4Не однією з найбільш актуальних систем, що активно досліджуються в сучасній фізиці низьких температур.
Серед різних явищ у надплинних розчинах 3Не-4Не одними з самих цікавих і складних, і в той же час найменш вивчених, залишалися кінетичні процеси у концентрованих розчинах, що пов'язані з перенесенням тепла, енергії і імпульсу в системі елементарних збуджень. На початок виконання цієї роботи не було надійно виявлено закономірностей і розуміння фізичних механізмів, що визначають дисипацію в концентрованих надплинних розчинах, особливо в області фазового розшарування. Дисертація заповнює цю прогалину за допомогою проведення акустичних і теплових експериментів. Ці експерименти дозволяють отримати надійні результати, які можна однозначно інтерпретувати і провести кількісне порівняння з кінетичною теорією. Все викладене вище визначає актуальність дослідження поглинання звуку і дисипативних коефіцієнтів у надплинних розчинах 3Не-4Не при наднизьких температурах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Поглинання звуку та дисипативні ПРОЦЕСИ у надплинних розчинах 3Не – 4Не

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок