Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАКЦІЯ МАГНІТОСФЕРИ ЗЕМЛІ НА ПЕРЕБУДОВУ ГЕЛІОСФЕРНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ

РЕАКЦІЯ МАГНІТОСФЕРИ ЗЕМЛІ НА ПЕРЕБУДОВУ ГЕЛІОСФЕРНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ

Назва:
РЕАКЦІЯ МАГНІТОСФЕРИ ЗЕМЛІ НА ПЕРЕБУДОВУ ГЕЛІОСФЕРНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова
Решетник Володимир Миколайович
УДК 523.62
РЕАКЦІЯ МАГНІТОСФЕРИ ЗЕМЛІ НА ПЕРЕБУДОВУ ГЕЛІОСФЕРНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ
04.00.22 – геофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, м. Київ
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Дзюбенко Микола Іванович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри астрономії та фізики космосу
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Ямпольський Юрій Моїсійович,
Радіоастрономічний інститут НАН України
(м.Харків), завідувач відділу радіофізики геокосмосу
кандидат фізико-математичних наук, вченого звання не має, Захаров Іван Григорович, старший науковий співробітник кафедри космічної радіофізики Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна

Провідна установа: Головна астрономічна обсерваторія НАН України, м. Київ, відділ “Фізика тіл Сонячної системи”
Захист відбудеться “ 9 ” лютого 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12, у залі засідань).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Академіка Проскури, 12).
Автореферат розісланий " 30 " грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я. Кириченко


Загальна характеристика роботи
Дисертація присвячена дослідженню впливу міжпланетного середовища на стан авроральної зони іоносфери за даними супутникових та наземних вимірювань.
Актуальність теми. Сонячний вітер (СВ) з вмороженим сонячним магнітним полем, взаємодіючи з магнітосферою Землі, формує в навколоземному космосі складну сукупність фізичних процесів. Вони зумовлюють передачу частини сонячної енергії у внутрішні ділянки магнітосфери завдяки дисипації струмів, частинок та хвиль. Взаємодія між СВ, магнітосферою, іоносферою викликає варіації магнітосферних та іоносферних параметрів.
Сонячний вітер на орбіті Землі має надзвукову швидкість і є головним чинником у формуванні магнітосфери. Просторові та часові зміни в навколоземному середовищі істотним чином модифікують магнітосферну конфігурацію.
Як відомо, магнітне поле сонячної атмосфери переноситься СВ в міжпланетний простір, де має, в середньому, спіральну структуру. Крупномасштабні області, де магнітне поле переважно має орієнтацію до Сонця, стикуються з областями, де поле має протилежну орієнтацію. В площині екліптики реєструється секторна структура міжпланетного магнітного поля (ММП). Але така картина справедлива лише в середньому. Реальний напрямок та величина вектора індукції ММП мають велику хаотичну складову. Геліосфера, як область, контрольована СВ, рухається відносно міжзоряного середовища, подібно до того, як магнітосфера рухається відносно СВ [20]. Внаслідок взаємодії „міжзоряного вітру” з геліосферою утворюється ударна хвиля гальмування та геліопауза. Міжзоряне середовище безумовно впливає на характеристики СВ всередині геліосфери.
Вже перші дослідження показали, що при проходженні Землею секторної границі спостерігається зростання рівня геомагнітної активності. Подальші спостереження показали залежність магнітосферної конвекції, струмових систем, висипань частинок від параметрів міжпланетного магнітного поля. Складова ММП Bz відіграє значний вплив на інтенсивність протікання геофізичних збурень. При південних орієнтаціях Bz складової напрямок геліосферного магнітного поля в лобовій точці магнітосфери протилежний земному. В результаті відбувається перез’єднання магнітних полів, денна магнітосфера стискається і реконструюється хвіст магнітосфери [22].
Полярні сяйва, як характерне явище магнітосфер, дуже чутливі до напрямку та величини ММП. Південне спрямування складової Bz значно підсилює авроральні висипання [21].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕАКЦІЯ МАГНІТОСФЕРИ ЗЕМЛІ НА ПЕРЕБУДОВУ ГЕЛІОСФЕРНОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок