Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА ТРУБ В УКРАЇНІ

ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА ТРУБ В УКРАЇНІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА ТРУБ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,28 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
СЕРГЄЄВ ВІКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК: 338. 45:621. 774(804)
ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ
ВИРОБНИЦТВА ТРУБ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.07.01 - економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Дніпропетровськ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-дослідному та конструкторсько-технологічному інституті трубної промисловості Державного комітету промислової політики України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Семенов Григорій Антонович,
Запорізька державна інженерна академія, завідувач кафедри економіки та організації виробництва;
доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович,
акціонерне товариство "Данко" (м. Донецьк), радник з економіки;
доктор економічних наук
Нусінов Володимир Якович,
Міжнародний науково-технічний університет (м. Київ), завідувач кафедри фінансів, бухгалтерського обліку
та аудиту.
Провідна установа: Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), відділ проблем ефективного викорис-тання виробничого потенціалу
Захист відбудеться 14 березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.08.084.04 у Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 12 лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Ігнашкіна Т.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Створений в Україні виробничий потенціал з випуску сталевих та чавунних труб, потужність якого перевищує 7 млн. тонн на рік, належить до найбільш розвинених у світі. Діючі в Україні трубні підприємства з високою концентрацією виробництва (потужність багатьох понад 1 млн. тонн на рік) та високопродуктивним обладнанням належать до категорії підприємств великого бізнесу - основи створення валового національного продукту, а також експортного потенціалу країни. Ефективність їх функціонування багато в чому визначає стан економіки України в цілому, можливість розвитку найважливіших галузей промисловості - споживачів труб, здійснення науково-технологічної моделлі інноваційного та економічного розвитку - основи становлення країни у світовій спільноті постіндустріальних держав.
Актуальність теми. Пошук шляхів остаточного подолання кризових явищ в економіці України, прискорення переходу до фаз економічного пожвавлення і зростання - головне завдання сучасності. Найважливішою проблемою залишається створення нових і вдосконалення діючих економічних механізмів, здатних в умовах переходу до ринкової економіки забезпечити структурну перебудову промисловості, її галузевих комплексів, реструктуризацію підприємств на основі здійснення ефективної інноваційної та інвестиційної політики.
Основи теорії економічного розвитку і визначення перспектив ринкових перетворень в економіці України викладені у роботах українських вчених О. Амоші, Д. Богині, В. Бородюка, В. Геєця, Є. Григоренка, С. Дорогунцова, Б. Кваснюка, І. Лукинова, А. Покритана, В. Тимофеєва, В. Черняка, М. Чума-ченка, О. Чухна, М. Якубовського та інших.
Разом з тим, важливість становлення економіки України на принципах здійснення інноваційного розвитку високотехнологічних виробництв вимагає поглиблення наукового підходу до вироблення напрямків структурних перетворень з комплексним організаційним, технологічним та економічним обгрунтуванням розвитку найважливіших базових галузей національного промислового комплексу.
Концепція структурних перетворень у галузях промисловості має грунтуватися на свідомому використанні світової економічної науки, зокрема закономірностей розвитку ринкової економіки, яким присвячені дослідження відомих зарубіжних вчених С. Брю, Р. Дорнбуша, Р. Коуза, А. Кульмана, К. Макконнелла, А. Маршалла, М. Мескона, Д. Речмена, П. Самуельсона, С. Фішера, Е. Хелферта, Я. Хонко, Р. Шмалензі та інших. Результати цих досліджень не можуть бути повною мірою застосовані в Україні, галузева економіка якої була сформована в умовах централізованої планової системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ РОЗВИТКУ ВИРОБНИЦТВА ТРУБ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок