Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПІКОВИХ РУБЦЕВИХ СТРИКТУР СТРАВОХОДУ І ШЛУНКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЛОІНВАЗІВНИХ МЕТОДІВ

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПІКОВИХ РУБЦЕВИХ СТРИКТУР СТРАВОХОДУ І ШЛУНКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЛОІНВАЗІВНИХ МЕТОДІВ

Назва:
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПІКОВИХ РУБЦЕВИХ СТРИКТУР СТРАВОХОДУ І ШЛУНКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЛОІНВАЗІВНИХ МЕТОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
БІЛОКОНЬ ОЛЕКСІЙ ЮРІЙОВИЧ
УДК 616.329-33-001.17-06-089
ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПІКОВИХ РУБЦЕВИХ СТРИКТУР
СТРАВОХОДУ І ШЛУНКУ
ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЛОІНВАЗІВНИХ МЕТОДІВ
14.01.03. - хірургія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, Волобуєв
Микола Миколайович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського, професор кафедри шпитальної хірургії № 1
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Велігоцький
Микола Миколайович, кафедра торакоабдомінальної хірургії Харківської державної медичної академії післядипломної освіти, завідувач кафедри
доктор медичних наук, професор Жебровський
Віктор Вікторович, кафедра хірургічних хвороб з курсом урології Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського, завідувач кафедри.
Провідна організація: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, м. Харків
Захист відбудеться ___14 квітня____2004 р. у __14.00_ годин на засіданні Спеціалізованої вченої ради К 52.600.02 Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
Автореферат розісланий _______10 березня________2004 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради М.Ю. Новіков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я (Ferguson M.K., 1999) відзначається стабільне збільшення числа хімічних опіків верхнього відділу травного каналу, що прямо зв'язано з наявністю великої кількості порівняно доступних технічних і побутових агресивних рідин, синтезованих у результаті науково-технічного прогресу людства (Алієв М.А. і співавт., 1991; Крилов А.А. і співавт., 1997). До 87% з потерпілих складають особи працездатного віку, 70-90% з них одержують хімічну травму стравоходу випадково (Ксенофонтов С.С.,2002; Саенко В.Ф. і співавт., 2003; Черноусов А.Ф. і співавт., 2002).
Навіть при якісному і вчасно проведеному етапному лікуванні гострого хімічного опіку в умовах спеціалізованих центрів рубцеві стриктури формуються в 6% пацієнтів (Золотарьова М.А., 1998), тоді як при лікуванні в ординарних стаціонарах частота незадовільних віддалених результатів доходить до 68% (Павлюк А.Д. і співавт., 2000; Велигоцкий Н.Н. і співавт., 2000).
Післяопікові рубцеві стриктури стравоходу (ПРСС) по частоті серед усіх захворювань стравоходу в дорослих займають друге місце, уступаючи першість тільки онкопроцесу (Бойко В.В. і співавт., 2002; Salo J.A. et al., 1995). ПРСС і шлунку відносяться до числа важких пізніх ускладнень хімічної травми верхнього відділу травного каналу, що приводять до значних порушень гомеостазу й імунного статусу, і нерідко завершуються важкою аліментарною дистрофією (Белоконев В.И. і співавт., 1999; Зубарєв П.Н. і співавт, 1991, Фомін П.Д., 1982).
Якщо по проблемі розладів обмінних процесів проведені досить докладні дослідження і визначені шляхи їхньої корекції (Вандер К.А., і співавт., 2001; Лыскин Г.И. і співавт., 1991), то стан системи імунітету в даної категорії хворих вивчено недостатньо. У науковій літературі ми зустріли лише два повідомлення, у яких на лабораторному рівні початку 80-х років, що явно недостатньо для сучасного стану проблеми, дана характеристика імунних розладів у даній категорії хворих (Мумладзе Р.Б.і співавт., 1983).
Патологічні зміни, що відбуваються в організмі хворих з хімічною травмою верхнього відділу травного каналу, істотно збільшують імовірність влучення в системний кровообіг ліпополісахаріду (ЛПС) грамнегативної флори в кількостях, перевищуючих фізіологічний рівень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПІКОВИХ РУБЦЕВИХ СТРИКТУР СТРАВОХОДУ І ШЛУНКУ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЛОІНВАЗІВНИХ МЕТОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок