Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ХХ СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ХХ СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ХХ СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Копайгора Ірина Іванівна
УДК 340(477) „312”
У
Д
ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ХХ СТ.
(ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Зайцев Леонід Олександрович,
Навчально-науковий інститут права,
економіки, соціології Харківського національного університету внутрішніх справ, завідувач кафедрою теорії та історії права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Гончаренко Володимир Дмитрович,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, завідувач кафедрою
історії держави і права;
кандидат юридичних наук,
Мозуляка Олексій Олександрович,
Донецький юридичний інститут Луганського державного університету внутрішніх справ, заступник начальника кафедри теорії та
історії держави і права.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія,
кафедра історії держави і права, Міністерство освіти і науки (м. Одеса).
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 р. о „13” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 у Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “22” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність розбудови незалежної правової держави, правове забезпечення реформування усіх сфер життєдіяльності суспільства в Україні залежать як від вивчення і запозичення закордонного прогресивного досвіду, особливо країн – учасниць Європейського Союзу, так і від врахування власної правової спадщини. Принципово важливим для цих процесів є запровадження правових новацій соціального характеру, спрямованих на забезпечення реалізації потреб людини, суспільно обґрунтовану, справедливу оплату її праці. Належна матеріальна оцінка професіоналізму, сумлінності, корисності для суспільства трудової діяльності вимагає правового захисту, який здатний, у свою чергу, поліпшити правову культуру особи на підґрунті реалізації її соціальних інтересів, пов’язаних із ефективністю праці.
Спеціальне історико-правове дослідження трансформації законодавства про оплату праці в Україні протягом майже 150 років (друга половина ХІХ –ХХ ст.) актуальне тим, що присвячене висвітленню динаміки правової політики держави в тій сфері, пов’язаною із забезпеченням одного з основних соціальних прав людини – права на працю і адекватну винагороду за неї.
Актуалізує поставлену проблему не тільки її комплексний характер, починаючи з зародження фабричного законодавства до розробки проекту сучасного Трудового кодексу України, а і теоретична потреба у обгрунтуванні нового, відповідного вимогам часу поєднання інтересів людини і держави, їх балансу і узгодження, гармонізації. Питання вироблення науково-обґрунтованих теоретичних засад реформи оплати праці в сучасних умовах у незалежній Україні зберігає свою актуальність, а отже доречним і важливим є звернення до історичного досвіду.
Аналіз суті, характеру, динаміки розвитку, різних впливів, наслідків перетворень трудового законодавства у сфері оплати праці та практики його реалізації зокрема, дозволять краще усвідомити логіку сучасних державно-правових перетворень в Україні, та допоможе спрогнозувати тенденції розвитку трудового законодавства в комплексі з іншими реформувальними процесами, що відбуваються в правовій системі України, націленої на входження в європейський правовий простір.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ОПЛАТУ ПРАЦІ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ - ХХ СТ. (ІСТОРИКО-ПРАВОВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок