Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ

СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ

Назва:
СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,12 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЖОВКВА ІГОР ІВАНОВИЧ
УДК: 327.82+327.51
СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ
23.00.04 – Політичні проблеми міжнародних
систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
МАНЖОЛА Володимир Андрійович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
ПЕРЕПЕЛИЦЯ Григорій Миколайович,
Національний інститут стратегічних досліджень, заступник директора
кандидат історичних наук, доцент
КУЛІНИЧ Микола Андрійович,
Дипломатична академія України при МЗС України, ректор
Провідна установа:
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Захист відбудеться 14 березня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут міжнародних відносин.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “9” лютого 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю.Константинов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Упродовж розвитку України як незалежної держави стратегія реалізації зовнішньої політики країни далеко не завжди відзначалася послідовністю. Відсутність чітко сформованих ключових зовнішньополітичних пріоритетів, встановлених принципів забезпечення національних інтересів, конкретних методів досягнення основних коротко- та довготермінових завдань мала наслідком невпевнену поведінку держави на міжнародній арені, другорядність становища у міжнародній системі, відсутність ініціативності при вирішенні глобальних проблем, що постали перед світовим співтовариством.
За таких обставин основний процес утвердження України як суб’єкта міжнародних відносин відбувався шляхом встановлення та розвитку двосторонніх відносин з державами світу та започаткування співпраці з регіональними та міжнародними організаціями.
У результаті цього із загального масиву суб’єктів міжнародних відносин поступово почала виділятись доволі неоднорідна за своїм складом група держав та організацій, розвиток стосунків з якими став декларуватися в Україні як найбільш пріоритетний. Для характеристики розвитку цих відносин та з метою їх відокремлення від стосунків з іншими суб’єктами міжнародного життя в Україні став використовуватись термін “стратегічне партнерство”.
Слід відзначити, що, незважаючи на доволі активне застосування протягом останнього часу категорії “стратегічне партнерство” в зовнішньополітичній діяльності України, вона і досі не має чітко закріплених критеріїв та параметрів використання. Більше того, будучи порівняно новим поняттям і в дипломатії іноземних держав, ця категорія також не отримала ґрунтовного вивчення в зарубіжній теорії та практиці міжнародних відносин.
Таким чином, проблематика даного дослідження є актуальною з огляду на нові тенденції, викликані різкими змінами в системі міжнародних відносин початку 1990-х років, коли Україна, поставши як незалежна держава, почала активно використовувати нові форми та методи міждержавного співробітництва, не маючи адекватно розробленої стратегії їхнього використання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукове дослідження виконане в межах Комплексної програми науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” (номер державної реєстрації 0197U015201), програми Інституту міжнародних відносин “Розробка міжнародно-правових, політичних та економічних основ розбудови Української держави” (номер державної реєстрації 0197U003322).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО У ЗОВНІШНІЙ ПОЛІТИЦІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок