Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОСЛИННОГО ПОКРИВУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА ТА ЙОГО ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ (ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРФІТОЦЕНОЗІВ, ЇХ ОХОРОНА, ПРОГНОЗ)

ЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОСЛИННОГО ПОКРИВУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА ТА ЙОГО ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ (ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРФІТОЦЕНОЗІВ, ЇХ ОХОРОНА, ПРОГНОЗ)

Назва:
ЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОСЛИННОГО ПОКРИВУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА ТА ЙОГО ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ (ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРФІТОЦЕНОЗІВ, ЇХ ОХОРОНА, ПРОГНОЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НЕКРАСЕНКО ЛАРИСА АНАТОЛІЇВНА
УДК 574.4:581.522.5(477.53)
ЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОСЛИННОГО ПОКРИВУ
МІСТА КРЕМЕНЧУКА ТА ЙОГО ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ
(ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРФІТОЦЕНОЗІВ, ЇХ ОХОРОНА, ПРОГНОЗ)
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Полтавській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, професор Смоляр Олена Миколаївна, Полтавський державний педагогічний університет, завідувач кафедри екології та охорони довкілля.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук Звєрковський Василь Миколайович, кафедра геоботаніки, ґрунтознавства та екології Дніпропетровського національного університету, професор.
кандидат біологічних наук Безроднова Ольга Володимирівна, кафедра ботаніки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, старший викладач.
Провідна установа
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Захист відбудеться “30червня 2004 року о 12:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Автореферат розісланий “28” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук, доцент А.О. Дубина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рослинний покрив міст зазнає різного впливу з боку урбосистеми в залежності від рівня розвитку промисловості. До стратегічних пріоритетів прогресивного розвитку України в екологічній сфері віднесено стабілізацію та поліпшення стану навколишнього середовища в містах і промислових центрах. Місто Кременчук є одним з найбільш потужніх концентраторів техногенного забруднення в регіоні Середнього Придніпров`я.
Актуальність теми дисертаційної роботи зумовлена необхідністю відновлення, охорони й прогнозу розвитку культурфітоценозів міста з використанням екоморфного аналізу флори, який дає можливість об'єктивно оцінити біологічні, ценоморфічні, екологічні особливості рослинного покриву, порівняльного аналізу умов, в яких формується рослинність природних та антропогенних біотопів. Однією із складових заходів з оптимізації та відновлення зелених насаджень міста є визначення газостійкості деревних видів. Важливість ліхеноіндикаційних досліджень обумовлена необхідністю оцінки впливу атмосферного забруднення на стан навколишнього середовища в місті. Фітоіндикаційні дослідження режимів екологічних факторів біотопів заповідних територій є основою для екологічного картування та проведення подальших моніторингових спостережень і здійснення заходів для поліпшення стану об’єктів природно-заповідного фонду.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота пов`язана з науковою тематикою кафедри екології та охорони довкілля Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка (тема “Комплексні дослідження біорізноманіття Лівобережного Придніпров’я”), відділу екології Кременчуцького міськвиконкому (“Науково-дослідна робота з оцінки екологічної ситуації в Кременчуцькому територіально-промисловому комплексі з виданням серії карт міста”).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є з’ясування оптимальних шляхів відновлення, охорони та прогнозу розвитку культурфітоценозів м. Кременчука на основі екологічного аналізу.
Відповідно до мети були визначені такі завдання:
а) здійснити екологічний аналіз флори культурфітоценозів
м. Кременчука;
б) з`ясувати екологічні особливості природної рослинності зеленої зони міста Кременчука;
в) на підставі екологічного аналізу провести порівняльну характеристику особливостей формування культурфітоценозів міста Кременчука з природними фітоценозами зеленої зони;
г) провести ліхеноіндикаційну оцінку забруднення атмосферного повітря та здійснити ліхеноіндикаційне картування Кременчука;
д) визначити напрямки управління, моніторингу, охорони, відновлення і прогнозу культурфітоценозів міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ РОСЛИННОГО ПОКРИВУ МІСТА КРЕМЕНЧУКА ТА ЙОГО ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ (ВІДНОВЛЕННЯ КУЛЬТУРФІТОЦЕНОЗІВ, ЇХ ОХОРОНА, ПРОГНОЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок