Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний педагогічний університет
імені Г.С.Сковороди
ДЕНИСЕНКО Вероніка Вячеславівна
УДК: 371.01: 378.126
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
13.00.04 - теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук

Харків - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент,
Пєтухова Любов Євгенівна,
Херсонський державний університет,
декан факультету дошкільної та
початкової освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
професор кафедри загальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Савченко Лариса Олексіївна,
Криворізький державний педагогічний
університет, доцент кафедри педагогіки.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д.Ушинського,
кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “14” грудня 2005 року о 12.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 Харківського національного педагогічному університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано “14” листопада 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. В умовах демократизації, духовно-інтелектуального відродження українського народу, зростання культурно-просвітницької активності мас, гуманізації та гуманітаризації реформованої освіти, росту національної самосвідомості суспільства активізується проблема духовного збагачення, переосмислення цінностей та ціннісних орієнтацій особистості. Так, у Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті зазначено, що головною метою української системи освіти є створення умов для розвитку і самореалізації кожної особистості як громадянина України, формування покоління, здатного створювати й розвивати цінності громадянського суспільства. Тому одним із пріоритетних напрямів розвитку освіти є формування цінностей у майбутніх фахівців.
Закономірно, що це відповідальне завдання покладається державою насамперед на вчителя: головна увага має бути зосереджена на підготовці нового покоління педагогів, підвищенні їхньої загальної культури, професійної кваліфікації та соціального статусу до рівня, що відповідає їх ролі в суспільстві. Це особливо важливо, коли йдеться мова про професійно-педагогічну підготовку майбутніх учителів початкових класів, оскільки функції педагогічної діяльності вчителя початкових класів відображають як загальне призначення вчителя, так і те особливе соціальне замовлення, яке обумовлене специфікою існуючої початкової школи та вимогами до неї.
Сучасний учитель початкових класів є одночасно викладачем, вихователем, організатором діяльності і спілкування, як з учнями, так і їхніми батьками та колегами; консультантом, дослідником педагогічного процесу в умовах реформування школи. Все це вимагає від педагога постійного підвищення рівня свого професіоналізму, педагогічної майстерності, творчого пошуку.
Професіоналізм педагога включає професійно значущі цінності, якості особистості, професійну компетентність, культуру педагогічної діяльності, продуктивність педагогічної праці (Є.Барбіна).
Необхідною професійною характеристикою є ціннісні орієнтації особистості. Вони впливають на всі сторони людської психіки: від пізнавальної потреби (А.Маслоу) до мотивації кожного з вчинків індивіда, детермінуючих його поведінку (С.Архангельський, В.Алексєєва, Є.Ільїн, Р.Миронова та ін.).
У вітчизняній науці проблема цінностей знайшла своє відображення в філософській (О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок