Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права

Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права

Назва:
Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,15 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Академія адвокатури України
ФЕДОРЧУК Назар Богданович
УДК 343.122:340.142 (=111)
Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину
в кримінальному судочинстві англо-американської системи права
Спеціальність: 12.00.09 Кримінальний процес
та криміналістика; судова експертиза
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу та криміналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України,
НОР Василь Тимофійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, Голова Верховного суду України (2002-2006 рр.) Маляренко Василь Тимофійович
кандидат юридичних наук, професор, перший проректор Міжгалузевого інституту управління, завідувач кафедри теорії держави і права Молдован Валеріан Васильович
Захист відбудеться “4”__вересня___ 2007 року о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Академії адвокатури України за адресою 01032, м. Київ-32, бульвар Тараса Шевченка 27.
Автореферат розісланий “_31__”__липня___ 2007 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат юридичних наук,
доцент О.П. Кучинська
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження“
Ідея полягає у виправленні перекосу випадковостей у напрямку рівності. Це той принцип, що його незаслужені нерівності закликають для відшкодування …”
[Джон Ролз]
Проблема відновлення попереднього стану тим, кому незаслужено були заподіяні страждання та шкода, а це, насамперед, жертви злочину, є предметом наукових досліджень не лише у сфері права. Ці питання турбують й філософські кола, де вчені висувають та обґрунтовують теорії справедливості у сучасних суспільствах та її відновлення у разі настання “перекосу випадковостей”. Дати однозначну відповідь, як найбільш правильно і справедливо вчинити щодо “перекосів випадковостей” до сьогодні ще нікому не вдалося, і, мабуть, однозначної відповіді на це не отримаємо ніколи, однак прагнути і шукати правильних та раціональних рішень має бути нашим покликанням.
На фоні нинішнього підвищення рівня злочинного посягання на права та інтереси осіб (фізичних і юридичних) становище потерпілого від злочину є далеким від задовільного. Попри обраний курс на захист прав людини в нашій державі, жертви злочину залишаються поки-що за його бортом. Тоді як інші держави володіють розгалуженою та багаторівневою системою гарантування і захисту прав та інтересів жертв злочину, в Україні до сьогодні немає спеціального закону про захист прав та законних інтересів потерпілих від злочину, а чинні нормативні положення зводяться переважно до процесуальних. Немає і сталих стандартів поведінки правоохоронних органів з ними, фактично не існує інституту державної компенсації завданої злочином шкоди, не було з боку держави дієвих спроб сприяти проведенню процедур примирення потерпілого і злочинця, які максимально забезпечили б жертві поновлення її становища і задоволення легітимних інтересів, окрім рекомендацій з боку Верховного суду більш широко застосовувати інститут примирення правопорушника і потерпілого у справах приватного звинувачення.
Норми Конституції України про людину як найвищу соціальну цінність в Україні (ст. 3) не мають бути порожньою декларацією. Звісно, це положення повинно знаходити свій вияв у галузевому законодавстві у формі чітких, зрозумілих та ефективних юридичних механізмів, а відтак у діяльності правоохоронних органів, посадових осіб та судів, без чого репутація цього положення як декларації має шанси залишитися незмінною ще довго.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок