Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ НА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО ЖИТЛА (на прикладі країн Аль-Шама)

ВПЛИВ НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ НА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО ЖИТЛА (на прикладі країн Аль-Шама)

Назва:
ВПЛИВ НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ НА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО ЖИТЛА (на прикладі країн Аль-Шама)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,07 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ДИЗАЙНУ І МИСТЕЦТВ
ХАСАН МУХАММАД САЛЕХ АЛЬ-НАЙРАТ
УДК 721.011.8
ВПЛИВ НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ НА
ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО ЖИТЛА
(на прикладі країн Аль-Шама)
05.01.03 – технічна естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків-2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківській державній академії дизайну і мистецтв
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор архітектури, професор
Мироненко Віктор Павлович, Харківська державна
академія дизайну і мистецтв, професор кафедри „Ін-тер’єру та обладнання”
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Боднар Олег Ярославович, Львівська академія мис-
тецтв, професор кафедри проектування інтер’єрів
(Львівська державна академія мистецтв Міністерства
культури і мистецтв України)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Павлів Андрій Петрович, доцент кафедри художніх
основ архітектури і дизайну (Національний університет
"Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки
України)
Провідна установа: Національна академія образотворчого мистецтва і архі-тектури кафедра теорії та історії архітектури і сінтезу мистецтв Міністерства культури і мистецтв України,
м. Київ.
Захист відбудеться 27 травня 2005 р. о “ ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.109.01 у Харківській державній академії дизайну і мистецтв за адресою: 61002, м. Харків, вул. Червонопрапорна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії дизайну і мистецтв за адресою: 61002, м. Харків, вул. Черво-нопрапорна, 8.
Автореферат розісланий 25 квітня 2005 р.
 
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент Є.О.КОТЛЯР
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Житлове середовище надає можли-вість формувати інфраструктуру будь-якого міста. Воно створюється для реалізації повсякденних побутових і рекреаційних потреб людини. Таке виз-начення дозволяє по-новому оцінити її місце у місті, соціальні функції і методи формування. Житлове середовище володіє рядом унікальних ознак, що впли-вають на специфіку її досліджень і проектування: історичною послідовністю, регіональною особливістю, індивідуальністю, поліфункціональністю і безпе-рервністю. Саме ці її ознаки роблять будь-які дослідження з даної пробле-матики особливо важливими й актуальними. Робота присвячена дослідженню еволюції формування предметно-просторового середовища (ППС) житла і її предметному наповненню в країнах Аль–Шама,* виявляються основні істо-ричні етапи формування житлового середовища з метою аналізу основних фак-торів формоутворення, що вплинули на прийоми і принципи її формування, а також визначення глибоких національних традицій, що дозволять поліпшити різні аспекти інтер’єрних просторів у майбутньому. При формуванні житлового середовища недостатньо враховується адміністративний розподіл країн Близь-кого Сходу, статус і містобудівні особливості формування міського середо-вища. Актуальність теми обумовлена державної політикою країн Аль-Шама. Проблема формування житлового середовища в країнах Аль-Шама зберігає першорядне значення, як у даний час, так і в перспективі. У країнах Аль-Шама велика увага приділяється формуванню національного колориту житлового се-редовища, притаманного саме для традиційного арабського житла. Здебільшого ці дослідження стосуються різних соціально-економічних аспектів, пов'язаних із сучасною ситуацією в галузі житлового будівництва, ринку нерухомості і т.д. (А. Аль-Фанді, А. Абдельбасет, Р. Аль-Шаріф, И. Аль-Шейх та ін.), а також присвячуються питанням організації житлових будинків, адаптованих до регіо-нальних умов (С. Аль-Факіх, А. Абу-Айаш, Т. Аль-Рифаі, А. Абдельмаджид та ін.). Останньому напрямку належать дослідження, що розглядають вплив по-дібних природно-географічних, кліматичних і соціальних факторів на типоло-гію народних будівель в ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ВПЛИВ НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ НА ФОРМОУТВОРЕННЯ ПРЕДМЕТНО-ПРОСТОРОВОГО СЕРЕДОВИЩА СУЧАСНОГО ЖИТЛА (на прикладі країн Аль-Шама)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок