Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія і практика екологічного виховання учнівської молоді у Великій Британії (етнопедагогічний аспект)

Теорія і практика екологічного виховання учнівської молоді у Великій Британії (етнопедагогічний аспект)

Назва:
Теорія і практика екологічного виховання учнівської молоді у Великій Британії (етнопедагогічний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля
Полякова Яна Вікторівна
УДК 37.033: 502.7
Теорія і практика екологічного виховання
учнівської молоді у Великій Британії
(етнопедагогічний аспект)
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Горлівському державному педагогічному інституті іноземних мов Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
Червонецький Володимир В’ячеславович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України, проректор з міжнародних зв’язків
Офіційні опоненти:академік АПН України,
доктор педагогічних наук, професор
Євтух Микола Борисович,
академік-секретар Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України
кандидат педагогічних наук, доцент
соннова Марина Віталіївна,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, докторант кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи
Провідна установа: | Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться “_28_ “ _жовтня_ 2005 р. об _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, квартал Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, квартал Молодіжний, 20а).
Автореферат розісланий “_27_” _вересня_ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Андрющук А.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність та ступінь дослідженості теми. Відродження духовності, утвердження пріоритету гуманістичних ідеалів і цінностей у взаємостосунках між людьми та навколишнім середовищем визнаються за найважливішу умову досягнення сталого розвитку суспільства на глобальному та національному рівнях. Своє реальне втілення визнані міжнародною громадськістю життєві орієнтири отримали в програмах подолання кризових екологічних явищ, які діють у багатьох країнах світу. В них поряд із загальнолюдськими цінностями особлива увага приділяється народній духовності та морального досвіду організації життя, норм поведінки у соціальному і природному середовищі.
Закладений в народній культурі духовно-моральний потенціал забезпечує можливість гуманізації взаємостосунків людини з природою, заміни безперспективних стереотипів природокористування на екологічно виправдані. Тому в організації педагогічного впливу на особистість з метою ствердження у свідомості людини сучасних ідеалів і цінностей у взаємодії з природою чільне місце відводиться етнічному компоненту. Особливе значення в цьому процесі надається шкільній екологічній освіті, яка становить у більшості країн світу невід’ємну складову загальноосвітньої підготовки молодого покоління.
Відомо, що британці надзвичайно шанують свої традиції, поважають і зберігають їх. Саме традиції значною мірою визначають їх життєдіяльність. Не становлять винятку й взаємини з навколишнім природним середовищем. Тому в ухваленому в країні 1988 р. Національному навчальному плані, де екологічний компонент займає провідне місце, підкреслюється виховна значущість народних традицій спілкування з природою, використання яких в різних видах і формах навчально-виховного процесу школи забезпечує підготовку екологічно свідомих громадян.
Вивчення британського досвіду екологічного виховання молоді на засадах етноекологічних і педагогічних традицій сприяє активізації педагогічних досліджень у цій галузі й в Україні - державі, де в центрі уваги перебуває національне відродження українського народу, забезпечуються умови культурного розвитку інших етносів. Ці ідеї знайшли відображення в законі України “Про освіту”, Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Теорія і практика екологічного виховання учнівської молоді у Великій Британії (етнопедагогічний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок