Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВРАХУВАННЯ КОРЕЛЯЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МОДЕЛІ ЕЛЕКТРОННОЇ РІДИНИ У РАМКАХ БАЗИСНОГО ПІДХОДУ

ВРАХУВАННЯ КОРЕЛЯЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МОДЕЛІ ЕЛЕКТРОННОЇ РІДИНИ У РАМКАХ БАЗИСНОГО ПІДХОДУ

Назва:
ВРАХУВАННЯ КОРЕЛЯЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МОДЕЛІ ЕЛЕКТРОННОЇ РІДИНИ У РАМКАХ БАЗИСНОГО ПІДХОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
На правах рукопису
ТИШКО Нестор Любомирович
УДК 537.311.31, 538.945, 538.9
ВРАХУВАННЯ КОРЕЛЯЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ
МОДЕЛІ ЕЛЕКТРОННОЇ РІДИНИ
У РАМКАХ БАЗИСНОГО ПІДХОДУ
 
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі астрофізики Львівського національного університету
імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Ваврух Маркіян Васильович,
завідувач кафедри астрофізики Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук,
Станіслав Петрович Репецький,
професор кафедри фізики функціональних матеріалів Київського національного університету імені Тараса Шевченка
кандидат фізико-математичних наук, професор Костробій Петро Петрович, завідувач кафедри прикладної математики Національного університету “Львівська політехніка”
Захист відбудеться “21” листопада 2007 р. о 1530 на засіданні
спеціалізованої Вченої ради Д 35.051.09 при Львівському національному
університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів,
вул. Кирила і Мефодія, 8, Велика Фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “___” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради
доктор фіз.-мат. наук, професор Павлик Б. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Теорія кореляційних ефектів у багаточастинкових системах є однією з найактуальніших проблем статистичної фізики. Модель електронної рідини належить до її фундаментальних моделей, на цій моделі проходять тестування нові методи теорії фермі-систем багатьох взаємодіючих частинок. Сучасні дослідження моделі електронної рідини ґрунтуються на використанні діелектричного формалізму, методу функцій Ґріна, функціонала густини, концепції локального поля, числових розрахунків, виконаних методами Монте-Карло. Актуальними задачами є розрахунки енергетичних, структурних та діелектричних характеристик моделі як при абсолютному нулі температури, так і при відмінних від нуля температурах в області проміжної та сильної неідеальности.
Розрахунки, виконані для випадку абсолютного нуля температури, засвідчують високу ефективність та універсальність базисного підходу [1*, 2*] при дослідженні багатоферміонних систем та його переваги перед іншими методами. Дальший розвиток базисного підходу, його модифікації та узагальнення, а також розрахунки інтегральних, локальних та діелектричних характеристик моделі електронної рідини в рамках базисного підходу складають коло актуальних задач в сучасній теорії моделі електронної рідини. Це відноситься насамперед до області сильної неідеальности, де методи стандартної теорії збурень стають громіздкими і неефективними. Однією зі складних і важливих проблем у цій галузі, якій приділяється недостатньо уваги, є дослідження і розрахунок динамічної поправки на локальне поле – універсальної характеристики фермі-систем – в рамках мікроскопічних підходів як при T=0K, так і при відмінних від нуля температурах. Загальнотеоретичне значення має задача дослідження залежности поправки на локальне поле фермі-системи від характеру потенціялу міжчастинкових взаємодій. Ця задача досі залишається поза увагою дослідників. В концепції базисного підходу закладені можливості його вдосконалення шляхом вибору оптимальних базисних систем (reference system), що враховують особливості фізичних об’єктів. Однією з таких можливостей є використання колективного опису в рамках базисного підходу. Інша можливість полягає у використанні базисного підходу після попереднього перенормування міжчастинкових взаємодій. Метою цього дисертаційного дослідження є розв’язання перерахованих задач.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВРАХУВАННЯ КОРЕЛЯЦІЙНИХ ЕФЕКТІВ МОДЕЛІ ЕЛЕКТРОННОЇ РІДИНИ У РАМКАХ БАЗИСНОГО ПІДХОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок