Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЕТИКИ Е.ДІКІНСОН

ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЕТИКИ Е.ДІКІНСОН

Назва:
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЕТИКИ Е.ДІКІНСОН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,91 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
київський національний лінгвістичний університет
Безребра Наталя Юріївна
УДК 811.111(37+38)
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ
АСПЕКТИ ПОЕТИКИ Е.ДІКІНСОН
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат філологічних наук, доцент
Чеснокова Ганна Вадимівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра англійської філології факультету перекладачів
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, доцент
Неборсіна Наталія Павлівна,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
кафедра англійської філології
кандидат філологічних наук, доцент
Ємець Олександр Васильович,
Хмельницький національний університет,
кафедра романо-германських мов,
завідувач кафедри
Захист відбудеться “25” січня 2008 р. о 10.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “24” грудня 2007 р.
 
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Віршовані тексти американської поетеси Емілі Дікінсон (1830–1886) давно привертають увагу дослідників, які прагнуть пояснити їх образну самобутність, аналізуючи як мовленнєві одиниці текстів, так і фактори життя та творчості американської поетеси. За традицією дослідники поділяють історію вивчення поетичного здобутку Е.Дікінсон на чотири періоди: 1) від років життя поетеси (1830–1886), коли, попри всі спонукання, вона особисто відмовляється від публікації своїх віршів, до кінця ХІХ сторіччя, коли твори авторки ще невідомі широкому загалу читачів; 2) перша половина ХХ сторіччя (з 1913 року), коли М.Біанчі і М.Бінгем розпочинають публікацію віршів поетеси – період перших видань, які на той час є розрізненими, неповними і недосконалими; 3) період від 1955 року – час видання поезій Е.Дікінсон у редакції Т.Джонсона; 4) від кінця
ХХ сторіччя, коли у 1981 р. Р.Франклін уперше пропонує видання рукописів поетеси, до сьогодення (M.Freeman, Ch.Miller).
Через поки ще недостатню кількість власне лінгвістичних досліджень поезії Е.Дікінсон особливе місце займають літературознавчі розвідки творчості авторки (І.О.Кашкін, R.Hagenbьchle, Р.Pettingell, M.Shackford). Загалом такі роботи стосуються аналізу композиційної структури віршів поетеси (G.Monteiro, D.Rutledge, M.Shaw), ключової тематики текстів (J.Dean) та основних засобів і прийомів досягнення образності авторського стилю (Д.Д.Інцкірвелі, С.Д.Павличко). Значна частина розвідок виконана у руслі лінгвостилістики (A.Caz?, J.Deppman, C.Hallen, J.Shakespear, С.Hogue). Перші дослідження творчості авторки часто були фрагментарними у зв’язку з недоступністю повного зібрання текстів та неточним відтворенням рукописів у розрізнених на той час публікаціях. Інтерес науковців до вивчення творчості Е.Дікінсон пожвавлюється у ХХ столітті з виданням повної збірки віршів поетеси спочатку Т.Джонсоном у 1955 році, а, згодом, у 1981 році, з виходом її рукописів у редакції Р.Франкліна.
У вітчизняній літературознавчій школі вивчення поезії Е.Дікінсон починається з появою дисертаційних досліджень С.Д.Павличко, яка аналізує творчість поетеси, Р.Емерсона й У.Уїтмена, та Г.В.Чеснокової, де порівнюються творчість Е.Дікінсон та Л.Українки.
Початок дослідження поетичного здобутку Е.Дікінсон у межах когнітивної парадигми був покладений М.Фрімен. Сьогодні творчість поетеси у цьому ключі вивчається К.Міллер, В.Поллак, Г.В.Чесноковою й іншими зарубіжними та вітчизняними науковцями. Аналізом поезії авторки активно займаються і дослідники, які входять до міжнародної асоціації “The Emily Dickinson International Society”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-КОГНІТИВНИЙ АСПЕКТИ ПОЕТИКИ Е.ДІКІНСОН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок