Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЕНДОСКОПІЧНЕ ЛІКУВАННЯ МІХУРОВО-СЕЧОВІДНОГО РЕФЛЮКСА У ДІТЕЙ

ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЕНДОСКОПІЧНЕ ЛІКУВАННЯ МІХУРОВО-СЕЧОВІДНОГО РЕФЛЮКСА У ДІТЕЙ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЕНДОСКОПІЧНЕ ЛІКУВАННЯ МІХУРОВО-СЕЧОВІДНОГО РЕФЛЮКСА У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,09 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ
ім. В.К. Гусака АМН УКРАЇНИ
Запорожченко Андрій Григорійович
УДК 616.62-008.17-032
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЕНДОСКОПІЧНЕ ЛІКУВАННЯ
МІХУРОВО-СЕЧОВІДНОГО РЕФЛЮКСА У ДІТЕЙ
14.01.09 – дитяча хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2004
 
Дисертація є рукописом.
Роботу виконано в Запорізькому державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор
Дмитряков Валерій Олександрович,
Запорізький державний медичний університет
МОЗ України, професор кафедри дитячої хірургії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Москаленко Валентин Захарович – Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, завідувач кафедри дитячої хірургії, анестезіології, реаніматології з курсом неонатології;
доктор медичних наук, професор Сеймівський Данило Антонович – Інститут урології АМН України, завідувач клініки дитячої урології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупіка МОЗ України, кафедра дитячої хірургії.
Захист відбудеться 25.02.2004 р. о 13 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К.Гусака АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України (83045, м. Донецьк, Ленінський проспект, 47).
Автореферат розісланий 23.01.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н. О.А.Штутін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багаточислені публікації вітчизняних та закордонних дослідників свідчать про зростання інтересу до проблеми міхурово-сечовідного рефлюкса (МСР) у дітей. Пильна увага до цієї проблеми пояснюється значною розповсюдженістю хвороби, що зберігається на протязі довгого часу. Так, за даними різних авторів, МСР зустрічається в 10,5 -66,4 % хворих з урологічною патологією, а серед дітей з інфекцією сечовивідних шляхів хвороба зустрічається в 17 – 40% випадків (Лебедєв Д.А., 1998; Кулаєв В. Д., 1999).
Останніми розробками клініцистів та загальних патологів показана провідна роль МСР у генезі хронічного пієлонефриту, рефлюкс-нефропатії, артеріальної гіпертензії та хронічної ниркової недостатності, що приводять до тривалої інвалідізіції хворих, зниженню „якості життя”, а часом, і визначають летальність у цієї категорії хворих (Дмитряков В.О., 1998; Деревянко Т. І., 1998).
Дослідження уродинаміки в до- та післяопераційному періоді показали, що функціональна перебудова сечоводу продовжується на протязі тривалого часу і, в значній мірі, зумовлена первинним станом уретеро-везікального сегменту (УВС) (Кущ М.Л., Пугачов А.Г., Москаленко В.З., 1977; Державін В.М. і співавт., 1991; Гельдт В. Г., Ніколаєв Н.С., 2001). На основі функціональних, уродинамічних та морфологічних досліджень сформульована теорія диспропорції росту та дозрівання (Дмитряков В.О., 1998; Nose K et al., 2003). Її автори вказують на тимчасовий характер порушення замикальної функції УВС, що підтверджується можливістю самовилікування МСР.
Сучасний етап розвитку дитячої хірургії у вирішуванні проблеми лікування МСР у дітей характеризується розробкою та впровадженням у широку практику найбільш фізіологічних малоінвазивних методів його корекції. Висока питома вага рефлюкса в структурі урологічної патології, недоліки антирефлюксних операцій дозволяють розглядати використання ендоскопічного методу, як шлях до покращення результатів лікування МСР за рахунок збереження анатомічної цілостності УВС та можливості його дозрівання (Кулаєв В. Д., 1999; Chertin B. et al., 2002; Aboutaleb H. et al., 2003).
У вітчизняній літературі не висвітлюються дослідження, присвячені новим малотравматичним методам корекції патологічних станів уретеро-везікального сполучення. Закордонні дослідники, незважаючи на велику кількість робіт, не дають чітких критеріїв їх використання при поєднанні МСР з нейрогенною дисфункцією сечового міхура, подвоєнням сечоводу та при рецидивах після оперативних втручань, недостатньо розроблені методики ендовідеохірургічної корекції даної хвороби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИКИ ТА ЕНДОСКОПІЧНЕ ЛІКУВАННЯ МІХУРОВО-СЕЧОВІДНОГО РЕФЛЮКСА У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок