Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНА ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГА

УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНА ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГА

Назва:
УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНА ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,85 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Троїцька Тамара Серафимівна
УДК 140.8:378.13(477)
УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНА ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГА
Спеціальність 09.00.10. – філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України у відділі змісту, філософії і прогнозування вищої освіти.
Наукові консультанти:
доктор педагогічних наук, професор
Аносов Іван Павлович,
Мелітопольський державний педагогічний університет, ректор;
доктор філософських наук, професор
Предборська Ірина Михайлівна,
Інститут вищої освіти АПН України,
головний науковий співробітник відділу змісту,
філософії і прогнозування вищої освіти
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Бех Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, перший проректор;
доктор філософських наук, професор
Зязюн Іван Андрійович,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України, директор;
доктор педагогічних наук, професор
Павлютенков Євген Михайлович,
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри управління розвитком освіти.
Захист відбудеться 20 грудня 2007 року об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.456.01 в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розіслано “20” листопада 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Л.С. Горбунова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження У пошуках істини та сутності речей освіта і наука сприймаються як процес і результат творення людиною свого образу в просторі культури. Саме тому вони останнім часом у виборі оптимальних і перспективних шляхів модернізації звертаються до традиційних і нових методологій пізнання не тільки освітньої дійсності, а й до розуміння тих світоглядних (методологічних) експлікацій, що розкривають природу та сутність головного суб’єкта освітніх перетворень – людини, яка навчається і яка навчає. Посилення уваги науковців до методології, зокрема філософської, у наш час є необхідним, логічним і навіть імперативним, оскільки розв’язати значну кількість проблем у системах “людина-природа”, “людина-соціум”, “я – інший” може лише освічена людина на світоглядно-філософському рівні.
Завдання методологічного забезпечення професійної підготовки педагогів набувають у цьому контексті пріоритетного значення, а переорієнтація освіти з формування особистості на стратегію її розвитку й саморозвитку вже частково реалізується в особистісно орієнтованих, гуманістичних наукових парадигмах і педагогічних системах, що знаходить відображення у наукових розробках проблем сучасної філософії освіти (В. Андрущенко, М. Бахтін, В. Бех, Є. Бондаревська, Б. Гершунський, І. Добронравова, І. Зязюн, В. Ільїн, В. Кохановський, В. Кремень, В. Луговий, В. Лутай, М. Михальченко, І. Надольний, В. Пазенок, В. Шевченко, Р.Харре), світоглядно-методологічних проблем освіти (С. Касьян, В. Кізіма, В. Краєвський, Е. Лузік, В. Розін, Г. Щедровицький, Е. Юдін, В. Ярошовець та ін.), психологічних (Г. Балл, І. Бех, В. Біблер, Л. Виготський, М. Кошаков, С. Максименко, А. Маслоу, В. Семіченко), педагогічних та історико-педагогічних (А. Алексюк, Ш. Амонашвілі, Ю. Бабанський, В. Загвязинський, О. Сухомлинська, М. Ярмаченко), соціально-освітніх (І. Бойченко, В. Воронкова, М. Євтух, Т. Розова, Г. Філіпчук), антропологічних проблем (І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ФІЛОСОФСЬКА АНТРОПОЛОГІЯ ЯК ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНА ОСНОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ПЕДАГОГА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок