Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ХАРАКТЕРУ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ ГАЛИЧИНИ (1919 – 1939 РР.)

ЕТНОПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ХАРАКТЕРУ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ ГАЛИЧИНИ (1919 – 1939 РР.)

Назва:
ЕТНОПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ХАРАКТЕРУ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ ГАЛИЧИНИ (1919 – 1939 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,04 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЖИТОМИРСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛЕВИЦЬКА ЛЮДМИЛА ЯРОСЛАВІВНА
УДК 371(09)477.8+371.0535.6
ЕТНОПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ХАРАКТЕРУ
В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ ГАЛИЧИНИ (1919 – 1939 РР.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Житомир – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри педагогіки, м. Дрогобич.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Золотухіна Світлана Трохимівна,
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г. Сковороди,
завідувач кафедри педагогіки, м. Харків.
кандидат педагогічних наук
Борейко Олександр Михайлович,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка,
старший викладач кафедри педагогіки, м. Житомир.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, кафедра педагогіки, м. Тернопіль.
Захист відбудеться „24” квітня 2007 року об 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 у Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 40).
Автореферат розісланий „20” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. А. Сейко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Реформування і розвиток освіти України передбачає зростання уваги до виховної роботи з молоддю, що знайшло своє відображення у Законі України “Про освіту”, Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття), “Національній програмі виховання дітей та учнівської молоді в Україні”, “Концепції національного виховання”, “Концепції педагогічної освіти”. Необхідність становлення конкурентноспроможної людини спонукає виокремити як пріоритетну проблему виховання характеру громадянина, спроможного виявляти необхідні особистісні якості у складному динамічному світі. На державному рівні усвідомлюється потреба у вихованні моральної, сильної, вольової, підприємливої, відповідальної, самостійної людини.
Сучасні державотворчі процеси зумовлюють вимоги до людини, орієнтованої на самостійне прийняття рішення, відповідальність за власні вчинки, що є важливим у процесі життєдіяльності. Від цього, на думку вчених, залежить і здоров’я людини. Безхарактерність, що виявляється у різних сферах людської діяльності, сприймається як проблема українського народу. Саме тому важливим для української педагогічної теорії та практики є дослідження проблеми формування характеру.
Результати аналізу наукових досліджень етнопедагогічних аспектів виховання характеру дозволили з’ясувати, що ця проблема була предметом розгляду вітчизняної та зарубіжної історичної, філософської, психологічної, педагогічної науки. Теоретичні основи національного виховання, розгляд характеру як соціокультурного феномену представлено у працях І. Беха, А. Бойко, М. Євтуха, С. Гончаренка, О. Сухомлинської та ін. У контексті нашого дослідження важливе значення має творчий доробок П. Гнатенка, Г. Лозко, А. Швецової та ін.
Філософський аспект формування окремих рис і якостей особистості представлено у дослідженнях А. Бичко, Ю. Бромлея, М. Гримич, В. Кременя, Ю. Римаренка та ін. Психологічне обґрунтування проблеми виховання характеру відображено у роботах Б. Ананьєва, І. Кона, М.Левітова та ін. Національний характер як складову частину національної свідомості розглядають Н. Пилип’юк, О. Хрущ, М. Чепіль. Етнопсихологічні феномени у педагогічній спадщині західноукраїнських учених кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕТНОПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ХАРАКТЕРУ В УКРАЇНСЬКІЙ ПЕДАГОГІЦІ ГАЛИЧИНИ (1919 – 1939 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок