Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі виробничих систем деревообробної галузі промисловості Львівської області)

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі виробничих систем деревообробної галузі промисловості Львівської області)

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі виробничих систем деревообробної галузі промисловості Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,78 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ПЕНЦАК ТАРАС ГРИГОРОВИЧ
УДК 331: 674 (477.83)
СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
(на прикладі виробничих систем деревообробної галузі промисловості Львівської області)
Спеціальність: 08.09.01 - Демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України
Науковий керівник: академік НАН України
доктор економічних наук, професор
Долішній Мар’ян Іванович
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Лібанова Елла Марленівна
Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України, завідувач відділу
кандидат економічних наук, доцент
Заблоцький Богдан Федорович Львівська комерційна академія, доцент
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства
економіки та з питань європейської інтеграції України,
відділ гуманітарної політики, людського розвитку
і споживчого ринку, м.Київ
Захист відбудеться 8 липня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул. Козельницька 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул. Козельницька 4.
Автореферат розісланий 4 червня 2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Проблеми раціонального використання трудового потенціалу особливо актуальні не тільки у зв'язку зі значними кризовими тенденціями, що мають місце в розвитку економіки України, але і з глибокими якісними її трансформаціями, спричиненими переходом від командно-адміністративної до ринкової системи. Процеси, притаманні для перехідного етапу в розвитку економіки, найсильніше позначаються на особливостях зайнятості, соціального захисту та раціонального використання трудового потенціалу, що є певною мірою індикатором процесів трансформування вітчизняної економіки. В цих умовах особливої ваги набуло в економічній науці питання не лише формування, але й збереження та подальшого розвитку трудового потенціалу.
Формування та розвиток трудового потенціалу не обмежується активізацією демографічної політики, покращенням здоров’я широких верств населення, впровадженням в життя комплексу соціальних та економічних реформ. Прогрес, зокрема, науково-технічний, кожного суспільства базується також на відповідному вимогам часу розвитку базової та професійної освіти. Тому, крім заходів щодо формування належного рівня трудового потенціалу, надзвичайно актуальним є питання раціонального використання сформованого рівня його якості, що передбачає економічний та соціальний захист населення.
Трудовим потенціалом країни та її регіонів в часи існування СРСР займалося багато вчених, зокрема, Г.Сергеєва, Л.Чижова, В.Костаков, А. Попов. Трудовий потенціал трактувався ними переважно з точки зору трудових ресурсів. Одночасно розпочалось формування наукових шкіл Києва, Харкова, Одеси, Львова та інших міст України, що займаються даною проблематикою. Помітним внеском у розуміння справжньої суті трудового потенціалу була позиція С.І. Пирожкова, що трактував даний феномен як сукупність демографічних, соціальних і духовних характеристик і якостей працеактивного населення, які реалізовані або можуть бути реалізовані у межах і через існуючий у даному суспільстві процес праці та громадської діяльності.
Поняття “трудовий потенціал” набуває ще більш конкретного змісту і принципово нових якісних характеристик у працях львівських вчених, що запропонували розглядати його як соціально-трудовий потенціал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ ФАКТОРИ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ТРУДОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ (на прикладі виробничих систем деревообробної галузі промисловості Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок