Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕЦІАЛЬНІ СИЛОВІ ЯКОСТІ ДЗЮДОЇСТІВ ТА ЇХ РОЗВИТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

СПЕЦІАЛЬНІ СИЛОВІ ЯКОСТІ ДЗЮДОЇСТІВ ТА ЇХ РОЗВИТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
СПЕЦІАЛЬНІ СИЛОВІ ЯКОСТІ ДЗЮДОЇСТІВ ТА ЇХ РОЗВИТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,15 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
СОЛОВЕЙ АЛЛА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 796.8.23
СПЕЦІАЛЬНІ СИЛОВІ ЯКОСТІ ДЗЮДОЇСТІВ ТА ЇХ РОЗВИТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ
24.00.01 – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Львівському державному інституті фізичної культури Державного комітету України з питань фізкультури і спорту.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Арзютов Геннадій Миколайович,
Національний педагогічний університет
імені Михала Драгоманова, професор кафедри
теорії і методики фізичного виховання і спорту.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Похоленчук Юрій Тимофійович,
Національний педагогічний університет
імені Михайла Драгоманова, завідувач кафедри
фізичного виховання і спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
Мельник Володимир Васильович,
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Провідна установа: Харківська державна академія фізичної культури,
кафедра біологічних основ фізичного виховання і спорту, Державний комітет України з питань фізкультури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться 30 серпня 2002 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: 79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 15 червня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Досягнення високих спортивних результатів в умовах зростання конкуренції вимагає постійного вдосконалення технічної майстерності спортсмена. При цьому рівень технічної підготовленості у більшості випадків досягається шляхом поєднання технічної підготовки і цілеспрямованої фізичної підготовки (В.С. Келлер, В.М. Платонов, 1993).
В останні роки увагу дослідників і педагогів спорту привертає проблема розвитку спеціальних силових якостей, які багато в чому визначають результативність діяльності спортсмена. Фахівці (В.А. Інкин, В.В. Мороз, Г.С.Туманян, 1983; Е.І.Кочурко, А.А. Сьомкін, 1984; Ю.А.Юхно, 1998 та інші) вважають, що фізична, психологічна і теоретична підготовка борців проявляється в їхніх технічних діях, від ступеня досконалості яких залежить, в остаточному підсумку, успіх виступу спортсменів у змаганнях. При цьому досліджується взаємозв'язок надійності наступальних дій і здатності атлетів проявляти значні м'язові зусилля в найкоротший час. Саме швидкісно-силові якості та силова витривалість є провідними у змагальній діяльності борців (В.С.Дахновский, С.С.Лещенко, 1989; Г.М.Арзютов, 1999 та інші).
Проблема спеціальної силової підготовки дзюдоїстів на етапі спеціалізованої базової підготовки вивчена недостатньо; (В.С.Дахновский, С.С.Лещенко, 1989; Ю.А.Юхно, 1998; Г.М.Арзютов, 1999). Часто борці з досить високим рівнем розвитку максимальної сили прагнуть не до вдосконалення здатності швидко її проявляти, а до ще більшого підвищення максимальних силових можливостей. Це значно знижує ефективність змагальної діяльності.
Відсутні методики спеціальної силової підготовки дзюдоїстів, які б відповідали змісту навчальної програми з дзюдо для спортивних дитячо-юнацких шкіл, спеціалізованих дитячо-юнацких шкіл олімпійського резерву, шкіл вищої спортивної майстерності, яка була затверджена Державним комітетом України з фізичної культури і спорту та обговорена і ухвалена Федерацією дзюдо України у 1998 році. Це, у свою чергу, знижує ефективність навчання та вдосконалення техніки дзюдо. Навчальний матеріал у програмі поданий у вигляді системи кольорових поясів, пов'язаної зі спортивною класифікацією України.
Розроблена методика спеціальної силової підготовки дзюдоїстів, яка віповідає змісту навчальної програми з дзюдо за системою кольорових поясів дозволить покращити ефективність освоєння техніки за на етапі спеціалізованої базової підготовки у передзмагальному періоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СПЕЦІАЛЬНІ СИЛОВІ ЯКОСТІ ДЗЮДОЇСТІВ ТА ЇХ РОЗВИТОК НА ЕТАПІ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ БАЗОВОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок