Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПЛАВЛЕННЯ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ

ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПЛАВЛЕННЯ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ

Назва:
ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПЛАВЛЕННЯ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Якунін Євген Олександрович
УДК 621.373.826(621.785.5),669.017.16
ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПЛАВЛЕННЯ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ
01.04.07. – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор техничних наук, професор
Спиридонова Ірина Михайлівна, Дніпропетровський національний університет, професор кафедри металофізики, м. Дніпропетровськ
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Куницький
Юрій Анатолійович, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри високотемпературних матеріалів та порошкової металургії, м. Київ
доктор фізико-математичних наук, професор Гіржон Василь Васильович, Запорізький державний університет, проректор з учбової роботи, м. Запоріжжя
Провідна установа: Інститут металофізики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “01” __червня__ 2001 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті за адресою 49050, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13.
З дисертацiєю можна ознайомитися в Науковiй бiблiотецi Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13).
Автореферат розісланий “_26_” _квітня_ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.М.Спиридонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із найбільш цікавих і перспективних методів поверхневої зміцнювальної обробки матеріалів є метод лазерного поверхневого оплавлення (ЛО).
Лазерна обробка з оплавленням поверхні поєднує в собі мікро-металургійний процес виплавки сплавів безпосередньо на поверхні виробів, що обробляються, з наступним надшвидким охолодженням тонкого оплавленого шару.
Специфічними особливостями ЛО є швидкоплинність нагріву; наявність градієнта температури по товщині шару, що оплавляється; неоднорідність падаючого потоку енергії та пов'язана з нею нерівномірність нагріву зони лазерного впливу. Крім того, ЛО характеризується можливістю активної участі в процесах кристалізації лазерної мікрованни кристалів рівноважних фаз, розташованих на межі оплавлення та високою чуттєвістю теплофізичних умов, що складаються в зоні лазерного впливу, до варіацій технологічних факторів.
Відомі дослідження у даній галузі переслідують в основному прикладну мету з розробки оптимальних технологічних режимів, що забезпечують максимальний ступінь зміцнення поверхневого шару. Разом з тим, суть процесів структуроутворення у ванні лазерного розплаву у цих роботах розкрита не достатньо.
Швидкоплинність процесу ЛО та мала товщина шару, що оплавляється ускладнюють безпосереднє експериментальне вивчення проблеми. В зв'язку з цим доцільно розвивати методи комп'ютерного моделювання різноманітних аспектів ЛО. Проте існуючі розробки в цій галузі вимагають подальшого розвитку в плані спільного модельного дослідження процесів переносу та процесу кристалізації в зоні ЛО.
Експериментальні та модельні дослідження сплавів, підданих ЛО актуальні як для розвитку теоретичних уявлень про закономірності фізичних явищ, що розвиваються у зоні ЛО, так і для розробки оптимальних технологічних режимів, що забезпечують досягнення в поверхневих шарах максимально поліпшених властивостей.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках науково-дослідних робіт кафедри металофізики Дніпропетровського національного університету “Дослідження термодинамічних і кінетичних ефектів у поверхні та поверхневих шарах у разі
нестаціонарного впливу на поверхню твердого тіла” (Держ. Реєстр. №12195), “Вивчення квазістабільного стану та властивостей поверхневих шарів та міжфазних границь у разі нестаціонарного впливу на поверхню” (Держ. Реєстр. №068898), а також при участі автора у дослідженнях з теми “Розробка фізико-хімічних основ створення особливих структурних станів матеріалів шляхом високоенергетичних впливів” державної науково-технічної програми 05.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПЛАВЛЕННЯ НА СТРУКТУРУ ТА ВЛАСТИВОСТІ СПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок