Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ПРИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ПРИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ПРИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ЛУКАШОВА ЛЮДМИЛА ВІТАЛІЇВНА
УДК 640.45:642.58
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ПРИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Спеціальність 08.06.01 — Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному торговельно-економічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент,
П’ЯТНИЦЬКА Ніла Олексіївна,
Київський національний торговельно-економічний університет, професор кафедри готельно-ресторанного та туристичного бізнесу
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, академік НАН України
ПИРОЖКОВ Сергій Іванович,
Об’єднаний інститут економіки НАН України, директор
кандидат економічних наук, доцент
ЯЦУН Леонід Миколайович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, проректор з міжнародної роботи, завідувач кафедри менеджменту
Провідна установа: |
Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського, кафедра економіки підприємства, Міністерство освіти і науки України, м.Донецьк
Захист відбудеться „_____” _________ 2004 р. о ______годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 у Київському національному торговельно-економічному університеті за адресою: 02156, Київ-156, вул.Кіото, 19, ауд. А-227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, Київ-156, вул.Кіото, 19.
Автореферат розісланий „_____ ”___________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.І.Морозова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку ринкових відносин в Україні важливою проблемою для підприємств ресторанного господарства, зокрема тих, що функціонують при вищих навчальних закладах, є розробка та удосконалення стратегії їх розвитку з урахуванням динамічних змін оточуючого середовища.
Найбільш значний внесок у створення теоретичних основ та методологічних підходів до розробки та впровадження стратегій зробили закордонні вчені-економісти: І. Ансофф, Б. Карлоф, І. Кінг, Ф. Котлер, М. Портер, Ж. Ламбен, А. Томпсон, А.Дж. Стрікленд, Дж.Б. Куїн, К. Андрюс, В. Дуфала, Г. Мінцберг, С. Субраманіам, Г. Гельдель та інші. Однак у теоретичному тлумаченні сутності стратегії розвитку різними вченими спостерігаються суперечливі точки зору. Крім того, стратегії розглядаються стосовно до розвинених ринкових відносин. Тому існуючі підходи до розробки стратегій можуть служити лише основою для розробки даних стратегій в Україні і потребують адаптації до конкретних економічних умов, історичних та національних традицій, а також наявності відповідного досвіду.
Значний внесок в теорію та практику розробки стратегій зробили також економісти України та інших країн СНД, а саме: О.С. Віханський, А.І. Нау-мов, В.С. Соловйов, Л.Г. Зайцев, М.І. Соколова, В.Д. Маркова, С.А. Кузне-цова, С.І. Пирожков, А.І.Панов, А.Т. Зуб, Н.М. Ушакова, З.Є. Шершньова, Н.О. П’ятницька, Р.А. Фатхутдінов, Н.А. Анісова, М.А. Тютріна, С.С. Тка-чова та інші. Їх праці переважно пов’язані з управлінням великими багатопрофільними компаніями. Наукові підходи до розробки стратегій, що описані в них, носять, як правило, загальний характер. При цьому проблеми стратегічного управління підприємствами ресторанного господарства за місцем навчання, є недостатньо висвітленими, а отже потребують подальшого вивчення та розв’язку.
Стан розвитку мережі ресторанного господарства при вищих навчальних закладах на сьогоднішній день можна охарактеризувати як нестабільний. На фоні щорічного збільшення кількості вищих навчальних закладів та студентів в них (за останні 10 років кількість вищих навчальних закладів 1 – 4 рівнів акредитації збільшилася на 10%, а студентів – майже на 30%) спостерігається зменшення кількості підприємств (закладів) ресторанного господарства, що організують харчування студентської молоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ РЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА ПРИ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок