Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 2

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Одеського державного медичного університету і є фрагментом теми “Особливості ранніх етапів онтогенезу за умов дії несприятливих факторів довкілля, теоретичне обґрунтування можливостей діагностики та корекції аномалій розвитку” (№ держреєстрації 01004002402). Дисертант є співвиконавцем фрагмента цієї теми.
Мета дослідження. З’ясувати патофізіологічні механізми порушень функціонального стану компенсаторно-адаптаційних систем самців і самок щурів після дії - опромінення в низьких дозах і депривації сну, встановити особливості їх змін в онтогенезі 1-го покоління, отриманого від опромінених попередників та визначити спроможність їх адаптації до дії стресового фактору.
Задачі дослідження.
1. Дослідити особливості функціонального стану компенсаторно-адаптаційних систем за умов фізіологічного онтогенезу щурів.
2. Визначити особливості функціонування компенсаторно-адаптаційних систем в нейроендокринних органах, крові статевозрілих самок та самців щурів, які зазнали тривалого впливу - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр.
3. Дослідити вплив чотирьохдобової депривації сну на стан компенсаторно-адаптаційних систем в нейроендокринних органах та крові статевозрілих самців і самок.
4. Вивчити особливості впливу депривації сну на стан компенсаторно-адаптаційних систем в нейроендокринних органах та крові статевозрілих самців і самок, які зазнали тривалого впливу - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр.
5. Дослідити особливості функціонування компенсаторно-адаптаційних систем на різних етапах онтогенезу щурів 1-го покоління, отриманого від опромінених самців та самок.
6. Встановити механізми впливу депривації сну на компенсаторно-адаптаційну систему нейроендокринних органів і крові статевозрілих щурів, отриманих від опромінених перед спарюванням самців і самок.
Об’єкт дослідження. Депривація сну, дія тотального - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр.
Предмет дослідження. Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів.
Методи дослідження. Патофізіологічні, біохімічні, біофізичні, статистичні.
Наукова новизна отриманих результатів. На підставі комплексних досліджень вперше були встановлені особливості функціонального стану ПОЛ-АОС, симпатоадреналової та холінергічної систем на різних етапах фізіологічного онтогенезу щурів. Вперше доведено, що за фізіологічних умов у статевозрілих самок активність ключових ферментів АОС у гіпофізі, гіпоталамусі, наднирниках та плазмі крові значно вища, а інтенсивність ПОЛ нижча, ніж у самців. Також встановлено, що в самок за фізіологічних умов в досліджених структурах значно вищий рівень катехоламінів, нижча, ніж у самців. Вперше доведено, що тривале - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр призводить до стійкого посилення інтенсивності ПОЛ і поступового зниження активності АОС, росту вмісту катехоламінів, кортикостерону, активації холінестерази, яка з часом пригнічується. Доведено, що виявлені зміни мають більш виразний характер у самців, ніж самок. Депривація сну на протязі чотирьох діб викликає більш глибокі зміни прооксидантно-антиоксидантної рівноваги і функціонального стану симпатоадреналової та холінергічної систем. Але по завершенні дії стресового фактору спостерігалось відновлення до фізіологічного рівня і при цьому в самок цей процес відбувався швидше. Проведені дослідження дозволили вперше встановити, що в онтогенезі покоління, отриманого від опромінених самців і самок, базовий рівень продуктів ПОЛ і катехоламінів на всіх етапах дослідження був вищим за рівень одновікового контролю, тоді як активність супероксиддисмутази, каталази та ацетилхолінестерази переважала його тільки в перші два тижні, а потім різко знижувалась. Встановлено, що з шестимісячного віку у цих тварин вміст кортикостерону був достовірно нижчим за контроль. Вперше на підставі проведених досліджень встановлено, що депривація сну в статевозрілих щурів, отриманих від опромінених попередників, призводила до швидкого виснаження резервних можливостей компенсаторно-адаптаційних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок