Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 3

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Практичне значення одержаних результатів. Практичне значення дисертаційної роботи полягає в тому, що розкриті раніш невідомі механізми функціонування прооксидантно-антиоксидантних процесів та взаємозв’язок їх зі станом симпатоадреналової, холінергічної систем та динамікою змін кортикостерону і альдостерону на різних етапах онтогенезу, встановлено внесок кожної із них у формування статевого дозрівання та старіння організму. Важливим з практичної точки зору є і те, що розкриті патогенетичні механізми порушень функціонування компенсаторно-адаптаційних механізмів за умов депривації сну, тривалого - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр та сумісній дії двох факторів та встановлені органні та статеві відмінності, що може бути фундаментальним підґрунтям для розробки шляхів посилення цих процесів. Крім того, важливим є також з’ясування механізмів функціонування компенсаторно-адаптаційних систем в поколінні отриманого від радіаційно-уражених самців і самок самців та самок та встановлення їх ролі в процеси передчасного старіння цих тварин. Отримані результати можуть бути використані в практичній медицині для вирішення питань профілактики та застосування коригувальної, патогенетично обґрунтованої терапії осіб із дезадаптаційними розладами.
Теоретичні положення дисертації втілені до лекційного курсу та практичних занять для студентів на кафедрах патологічної фізіології, медичної хімії, гістології, ембріології та цитології, нормальної фізіології Одеського державного медичного університету.
Особистий внесок здобувача полягає в проведенні інформаційного пошуку та аналізі літературних джерел, розробці методології досліджень, самостійному проведенні досліджень, узагальненні етапів і результатів дослідження, оформленні публікацій і дисертаційної роботи.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційної роботи були оприлюднені на наукових конференціях молодих вчених та спеціалістів (Одеса 1999-2003), обласного відділення Українського товариства патофізіологів (Одеса 2000-2003), обласного відділення Українського товариства анатомів, гістологів і топографоанатомів (Одеса 2001-2003), на VI Всеукраїнській науково-практичній конференції “Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини” (Одеса, 2000), на VII Міжнародній науково-практичній конференції “Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини” (Одеса, 2001), на VIII Міжнародній науково-практичній конференції “Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини” (Одеса, 2002), на IX Міжнародній науково-практичній конференції “Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини” (Одеса, 2003).
Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 9 наукових праць, з них 4 статті у фахових журналах та 5 у збірниках конференцій.
Обсяг і структура дисертації. Дисертаційна робота викладена на 185 сторінках машинопису і складається із вступу, огляду літератури, матеріалів і методів досліджень, чотирьох розділів власних досліджень, висновків та списку літератури, що включає 147 джерел вітчизняних та 123 зарубіжних авторів. Дисертація ілюстрована таблицями.
Основний зміст роботи
Матеріали та методи досліджень. Експериментальні дослідження проведені на різновікових щурах самцях та самках лінії “Вістар” загальною кількістю 630 штук та на 60 18-ти денних зародках. У відповідності до мети та задач дослідження всі експериментальні тварини були розподілені на слідуючі групи: І група – виводок, отриманий від інтактних самців та самок: 18-ти денні ембріони; 2-денні щурята; 2-тижневі щурята;1-місячні щурята; 3, 6, 12 і 24-місячні щурі; ІІ група – виводок, отриманий від опромінених самців та самок щурів; ІІІ група – 3 місячні самки та самці щурів після депривації сну; IV група – 3 місячні самки та самці щурів після тривалого - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр; V група – 3 місячні самці та самки, які після опромінення зазнали депривації сну; VI група – 3 місячні щурі, отримані від радіаційного ураження попередників, які зазнали депривації сну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок