Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 4

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У якості моделі хронічного стресу був обраний метод тривалої (на протязі 4-х діб) депривації сну (D. Jouvet et al., 1964). - опромінення тварин проводили на телегамма- терапевтичній установці “Агат” за слідуючи умов Ра = 107 рад/хв.; поле 20/20 см; ВПД = 75 см; разова доза 0,1 Гр, час експозиції 6 секунд; інтервал між опроміненням 72 години, кількість повторностей – 10.
Вміст адреналіну і норадреналіну в гіпофізі і гіпоталамусі і наднирниках на експериментальних тварин визначали методом Манухіна Б.М. (1975), в плазмі крові методом Шаталової А.А. (1969), в добовій сечі методом Вінницького В.Б. (1978). В гіпофізі, гіпоталамусі, наднирниках, еритроцитах і плазмі крові визначали вміст дієнових кон’югатів, малонового диальдегіду (Стальная И.Д., Гаришвили Т.Г., 1983), активність супероксиддисмутази (Fried R., 1975), каталази (Holmes R., Masters C., 1970), ацетилхолінестерази (Винницкая К.Б. и др., 1985), вміст ацетилхоліну (Липшиц Р.У. и др., 1975) і в плазмі крові вміст кортикостерону і альдостерону (Резников А.Г., 1980). Отримані результати досліджень були опрацьовані методом статистичної обробки з використанням стандартних пакетів програм “Primer Biostatistics” (США, 1994).
Результати досліджень та їх обговорення. В результаті проведення досліджень було встановлено, що в гіпофізі, гіпоталамусі, наднирниках 18-ти денних ембріонів вміст дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду в 1,6-1,7 рази (Р0,05) був вищим, ніж у 3 місячних щурів. Активність ключових ферментів антиоксидантної системи - супероксиддисмутази і каталази в нейроендокринних структурах18-ти денних ембріонів переважала показники 3-х місячних щурів в 1,4-1,5 разів. Наведені дані є свідченням того, що на даному етапі онтогенезу взаємовідносини в системі ПОЛ-АОС знаходяться на більш високому стаціонарному рівні, ніж у статевозрілих щурів, що відповідає існуючим літературним даним про характер процесів ПОЛ в молодих інтенсивно розвиваючих тканинах (Барабой В.А., 1996). Поряд з цим вміст адреналіну та норадреналіну в усіх дослідних структурах був достовірно нижчим за їх значення 3-х місячних тварин, що, очевидно, обумовлено недостатньою спроможністю наднирників (Брюкин Г.В., 1999). Активність ацетилхолінестерази і ацетилхоліну в гіпофізі, наднирниках і гіпоталамусі ембріонів також був достовірно нижчим ніж у 3-х місячних щурів. Отже на етапі пізнього ембріогенезу незважаючи на високий стаціонарний рівень ПОЛ-АОС, віддзеркалює інтенсивність розвитку молодих тварин (Гераськин С.А., 1999) функціональна спроможність адренергічних та холінергічних структур знаходилась на низькому рівні, що відповідало класичним уявленням про органо- і системогенез (Палыга Г.Ф., 1994). Через два дні після народження в гіпофізі, гіпоталамусі та наднирниках інтенсивність процесів ПОЛ ключових ферментів АОС посилювалась як по відношенню до їх значень в ембріонів, так і 3-х місячних щурів що, очевидно, обумовлено адаптацією організму до оточуючого середовища. У цих щурят також спостерігалось посилення функціональної активності адренергічних та холінергічних процесів.
У двотижневих щурят інтенсивність утворення продуктів ПОЛ - дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду знову збільшувалась та зростала активність ключових ферментів антиоксидантної системи як по відношенню до показників дводенних щурят, так і 3-х місячних тварин. Останнє свідчило, що функціональні взаємовідносини в системі ПОЛ-АОС переходять ще на більш високий стаціонарний рівень. Така перебудова, очевидно, обумовлена активацією усіх метаболічних процесів в період формування організму (Кудряшов Ю.Б., 1992). Активність ацетилхолінестерази та вміст ацетилхоліну і катехоламінів у цих тварин також проявляли тенденцію до збільшення. З початком статевого дозрівання (одномісячних щурів) вміст дієнових кон?югатів і малонового діальдегіду та активність супероксиддисмутази і каталази різко зменшувалось порівняно з їх значеннями в дводенних щурят, і в водночас були достовірно вищими за рівень трьохмісячних щурів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок