Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 5

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
При цьому необхідно зазначити, що, незважаючи на такі коливання в інтенсивності утворення продуктів ПОЛ і активності ключових ферментів АОС, розрахований нами коефіцієнт співвідношення СОД / дієнові кон’югати майже не змінювався. Що стосується вмісту катехоламінів, то він також збільшувався у цих тварин порівняно з їх значеннями в двотижневих щурят і водночас достовірно перевищував показники трьохмісячних щурів (Р0,05). Очевидно, що ці обставини також обумовлені гормональними перебудовами в організмі тварин в період статевого дозрівання. Збільшення вмісту катехоламінів супроводжувалось достовірно вищою, ніж у трьохмісячних, кількістю в плазмі крові кортикостерону та активністю в гіпофізі, гіпоталамусі і наднирниках ацетилхолінестерази, тоді як вміст ацетилхоліну знаходився на рівні трьохмісячних щурів.
Показники ПОЛ, АОС, катехоламінів, активності ацетилхолінестерази, ацетилхоліну, кортикостерону та альдостерону в досліджених структурах трьох- і шестимісячних щурів майже не відрізнялись. Цей період був періодом відносної стабільності.
Починаючи з дванадцятимісячного віку в гіпофізі, гіпоталамусі, наднирниках та плазмі крові щурів інтенсивність утворення продуктів ПОЛ знову зростала порівняно з показниками трьох- і шести місячних тварин, але при цьому відбувалося зниження активності ключових ферментів антиоксидантної системи – супероксиддисмутази і каталази. Слід зазначити, що максимальні зміни були виявлені у 24-місячних щурів. Коефіцієнт співвідношення СОД / діенові кон’югати при цьому зменшувався порівняно зі всіма попередніми щурами тварин у 12-місячних на 42,3%, а в 24-місячних на 56%. Ці факти свідчать про те, що рівновага в системі ПОЛ – АОС зсунута в бік накопичення кисень-реактивних інтермедіатів.
Тривала дія тотального - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр призводила до неоднозначних змін вмісту дієнових кон’югатів та малонового диальдегіду. При цьому глибина та виразність виявлених змін в повній мірі залежала від терміну, який пройшов після завершення дії радіації, органу та статі тварин. Необхідно зазначити, що перший пік підйому вмісту дієнових кон’югатів та малонового диальдегіду був встановлений на 4 добу після завершення дії радіаційного фактору, а другий – на 14-у добу.
На всіх етапах дослідження найбільш виразні зміни вмісту продуктів ПОЛ спостерігались в гіпоталамусі та наднирниках, і при цьому їх кількість в досліджених структурах була вища у самців, ніж у самок. Паралельно з посиленням інтенсивності ПОЛ спостерігалась і активація ключових ферментів АОС. Характерним було те, що, починаючи з першої доби і по другу включно активність ферментів зростала, після чого відбувалось її зниження, а з 5 доби і до кінця експерименту вона була достовірно нижчою. І у даному випадку чітко віддзеркалювалось виразність виявлених змін від статі, терміну та досліджуваного органу. Розрахунки співвідношення між СОД / дієновими кон’югатами показали, що за фізіологічних умов стаціонарний стан ПОЛ-АОС у самок був значно вищим, ніж у самців, а тому зсув рівноваги в сторону накопичення кисень-реактивних сполук у самок був меншим, ніж у самців. Ці факти є доказом і підтвердженням існуючих даних (Мизина Т.Ю., 2002), про те що самки є більш радіорезистентними, ніж самці. Очевидним є і те, що такі зміни в системі ПОЛ-АОС є явищами адаптивної відповіді опроміненого організму.
В результаті проведених досліджень було встановлено, що вміст катехоламінів збільшувався, починаючи з першої доби після опромінення включно по третю добу. На 4-ту добу відбувалося зниження вмісту катехоламінів відносно їх показників на третю добу, але він залишався достовірно вищим за контроль (Р0,05). В цей же час різко збільшувалося кількість кортикостерону, яка переважала рівень контролю в плазмі крові самців на 45,6% і самок на 29,7% (Р0,05). На 5-ту добу вміст катехоламінів знову зростав в усіх досліджених структурах. Що стосується кортикостерону, то його кількість на цей час також збільшувалось, і особливо це стосувалось самок.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок