Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 6

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
На протязі всіх останніх етапів дослідження (7 і 14 доба) вміст катехоламінів в усіх дослідних структурах залишався вищим за рівень інтактних тварин, тоді як кількість кортикостерону продовжувала зростати, досягаючи максимальних значень на 14 добу. Отже надлишкові кількості катехоламінів в нейроендокринних органах та плазмі крові, обумовлені інтенсифікацією секреторної активності наднирників, були причиною гіперкортикостероїдного стану в системі крові.
Внаслідок проведених досліджень встановлено, що в організмі самців і самок щурів, які зазнали тривалого впливу тотального - опромінення в сумарній дозі 1,0 Гр, існують різні співвідношення між вмістом ацетилхоліну і ацетилхолінестерази, виразність і направленість яких залежить від терміну, що пройшов після ураження досліджуваної структури. Для перших трьох діб після радіаційного ураження відзначалось посилення активності ацетилхолінестерази та збільшення вмісту ацетилхоліну, після чого спостерігалось зниження вмісту ацетилхоліну включно по п?яту добу. В подальшому (7 і 14 доба) ацетилхолін в гіпофізі, гіпоталамусі та наднирниках достовірно переважав рівень контролю, тоді як активність ацетилхолінестерази була нижча за останній. Посилення ацетилхолінестеразної активності на фоні високих значень ацетилхоліну на перших етапах променевого ураження очевидно сприяє в відомій мірі компенсації порушених функцій і, згідно з концепцією Альперна Д.Є. (Абрамов В.В., 1996), характеризується як стан нейрогуморальної компенсації.
Проведені дослідження також показали, що безперервна 4-х добова депривація сну призводила до посилення інтенсивності процесів ПОЛ, внаслідок чого збільшувався вміст дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду. При цьому необхідно підкреслити, що їх кількість зростала зі збільшенням терміну негативного фактору, досягаючи максимальних значень через 4 доби. У даному випадку чітко відслідкована залежність глибини зрушень від статі та досліджуваного органа. В післястресовому періоді високий вміст процесів ПОЛ в нейроендокринних структурах і плазмі крові самців утримується на протязі 7 діб і до рівня контролю відновлюється тільки на 14 добу. У самок на 7-му добу вміст дієнових кон?югатів та малонового диальдегіду відновлюється до рівня контролю. В усіх випадках незалежно від статі тварин максимальні зміни спостерігали в гіпоталамусі і наднирниках. Депривація сну викликала також і зміни активності супероксиддисмутази і каталази. Так, з першої по третю добу депривації сну активність ферментів була достовірно вищою за показники інтактних тварин, а максимальний її підйом був через дві доби. Через чотири доби депривації сну активність супероксиддисмутази і каталази в усіх досліджених структурах самців була нижчою за рівень фізіологічних показників, а в самок майже не відрізнялась від останніх. В післястресовому періоді на першу добу реабілітації активність ферментів була нижча за рівень контролю і особливо низькою вона була у досліджених структурах самців. На сьому добу по завершенні дії екстремального фактору активність у самців знаходилась на достовірно нижчому рівні, ніж в інтактних тварин, тоді як у самок не відрізнялась від останнього. І на кінець експерименту активність ферментів відновлювалась до фізіологічного рівня.
Підтвердженням провідної ролі ПОЛ-АОС у розвитку стресової реакції були дослідження вмісту катехоламінів, кортикостерону, ацетилхоліну та активності ацетилхолінестерази в плазмі крові і нейроендокринних органах самців і самок щурів за умов депривації сну. Внаслідок цих досліджень встановлено, що починаючи з першої доби після депривації сну вміст адреналіну і норадреналіну збільшувався, досягаючи максимальних значень через три доби. Особливо високі показники на даному етапі в гіпоталамусі і наднирниках самців, дещо нижчі вони в самок. Через чотири доби відбувалось різке зниження вмісту катехоламінів і особливо це стосується самців. Вміст катехоламінів продовжував знижуватись, аж навіть через добу після завершення депривації був вищим рівня контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок