Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів / сторінка 7

Назва:
Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,69 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Починаючи з 7-ї і по 14-ту добу включно вміст адреналіну і норадреналіну в досліджених структурах самців знаходився нижче рівня інтактних тварин, а у самок майже не відрізнявся від останніх. Встановлені розбіжності функціональної спроможності наднирників у самців і самок за умов дії екстремальних факторів підтверджують подібні дані інших дослідників (Носенко Н.Д., 1996).
Неоднозначних змін за умов депривації сну зазнав і вміст кортикостерону та альдостерону. Спочатку експерименту (через добу) вміст кортикостерону і альдостерону в плазмі крові самок знаходився на рівні інтактних тварин. У самців на цей час вміст кортикостерону був вищим за контроль, а альдостерону не відрізнявся від останнього. На протязі всіх останніх етапів депривації сну вміст кортикостерону неухильно зростав, досягаючи максимальних значень через чотири доби дії електромагнітного фактору. Зміни вмісту альдостерону носили хвилеподібний характер. В післястресовому періоді через добу вміст кортикостерону в плазмі самців зменшувався відносно попереднього терміну, яка стосовно контролю був вищим на 100,7 % (Р<0,05). У самок в цей кількість кортикостерону зростала і переважала рівень інтактних тварин на 110,5 % (Р<0,05). На сьому добу реабілітації вміст кортикостерону і альдостерону дещо змінювався, але був достовірно вищим за показники інтактних тварин. На кінець експерименту (14 доба) вміст кортикостерону в плазмі крові самців був достовірно нижчим за контроль, а в самок вищим за нього, тоді як кількість альдостерону знаходилась на рівні фізіологічних значень.
Можливість виникнення хронічного стресу в осіб, які зазнали тривалого впливу ?-опромінення в низьких дозах, обумовлена різними причинами, в першу чергу економічними та соціальними, тому дослідження таких проблем є актуальними на сьогодення. Виходячи з цих позицій, ми провели дослідження впливу безпосередньої чотирьохдобової депривації сну на стан стрес-реалізуючих процесів в нейроендокринних структурах та плазмі крові самців та самок, які підлягали тривалій дії ?-опромінення в надмірній дозі 1,0 Гр. В результаті проведення досліджень було виявлено цілий ряд особливостей утворення продуктів ПОЛ дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду. По-перше, інтенсивність утворення дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду була значно вища, ніж за умов дії кожного окремого фактору. По-друге, через три доби депривації сну у радіаційно уражених тварин вміст дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду більш як втричі була вищою за контроль. По-третє, на протязі всього експерименту відновлення вмісту продуктів ПОЛ до фізіологічного рівня не відбувалось. При цьому необхідно відзначити, що вміст дієнових кон’югатів і малонового диальдегіду в нейроендокринних структурах і плазмі крові самок був значно нижчим, ніж у самців (Рис. 1).
Активність супероксиддисмутази і каталази через добу після депривації сну у радіаційно уражених тварин різко збільшувалась порівнювано з контролем, після чого відбувалось її зниження. Починаючи з 3-ї доби і включно до кінця експерименту активність ферментів була достовірно нижча за рівень інтактних щурів. І у цьому випадку глибина і виразність виявлених зрушень у самок були меншою, ніж у самців (Рис. 2).
Отже, депривація сну в радіаційно уражених щурів викликала зміни інтенсивності процесів ПОЛ та активності ферментів антиоксидантної системи більш глибокі, ніж дія кожного окремо взятого фактору. Важливим у цьому плані було і те, що пригнічення активності супероксиддисмутази і каталази відбувалось значно раніше, ніж при дії кожного фактору, і відновлення її до рівня інтактних тварин не спостерігалось навіть на кінець експерименту, що свідчило про виснаження функціональної спроможності АОС. Депривація сну в радіаційно уражених щурів викликала також значні зміни вмісту катехоламінів в досліджених структурах як самців, так і самок. Самий виской вміст адреналіну і норадреналіну спостерігався через дві доби
Рис. 1. Динаміка змін вмісту дієнових конюгатів і малонового диальдегіду в гіпоталамусі радіаційно уражених щурів самців та самок, які зазнали депривації сну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Механізми функціонування стрес-реалізуючих систем виводку, отриманого від радіаційно уражених щурів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок